Élőben az Eb: Olaszország - Spanyolország

A négy évvel ezelőtti Eb-döntő visszavágója, azaz a címvédő spanyolok az olaszokkal találkoznak a nyocaddöntőben.
admin 2016. június 27., hétfő 16:00
Szerző: admin 2016. június 27., hétfő 16:00

Spanyolország meglepetésre kikapott 2-1-re Horvátországtól utolsó csoportmérkőzésén, így a címvédő már a nyolcaddöntőben összefutott az olasz válogatottal. Egyértelműen a Stade de France-ban rendezett találkozó a nyolcaddöntő legnagyobb rangadója.

OLASZORSZÁG - SPANYOLORSZÁG 2-0 (Chiellini 33., Pellé 91.)

94. perc: Véget ért a mérkőzés.

94. perc: Silva kapott sárgát, mert odarúgott Chiellininek.

91. perc: Eldőlt! Inisignie nagy labdája után Darmian tette középre a játékszert, amely kis szerencsével eljutott Pellé elé, aki a hálóba lőtt, 2-0!

90. perc: Négy perc hosszabbítás.

90. perc: Piqué estében 6 méterről lőtt kapura, Buffon földöntúli bravúrral védett.

89. perc: Thiago Motta ütötte arcon Pedrót, amiért sárgát kapott, aztán Busquets is a reklamálásért.

87. perc: Pedro kapáslövése kiszállt a stadionból.

86. perc: David Silva lőtt élesen középre a labdát, Pedro nem sokkal maradt le róla.

85. perc: Insigne hagyta ott Ramost, lövését kiöklözte De Gea.

84. perc: Újabb olasz csere, Florenzi elhagyta a pályát, Darmian beállt.

81. perc: Aduriz helyett Pedro, míg Éder helyett Insigne a pályán a hajrára.

77. perc: Ezúttal Piqué távoli bombájánál kellett Bufonnak résen lennie, de megint szépen védett.

76. perc: Iniesta lőtt hatalmasat kapásból, Buffon védett bravúrral.

74. perc: Aduriz passza után Vázquez lőtt a kapufára, de már lesen volt.

71. perc: Fábregas bal oldali szöglete után Sergio Ramos fejelt fölé.

70. perc: Lucas Vázquez állt be Morata helyére.

70. perc: Rögtön ránk is cáfoltak spanyolok: szép támadás végén Aduriz lőtt 17 méterről mellé.

69. perc: Nagyon nincs benne a meccsben a spanyolok egyenlítése. Nem csoda, hogy Casillas a kispad előtt állva nézi a történéseket.

59. perc: Piqué és Éder ütközött, a végén a spanyol rá is lépett az olaszra (nem szándékosan), de a játékvezető sípja néma maradt. Éder nehezen viselte és sokáig reklamált.

55. perc: Éder léphetett ki egy pazar indítással, Piquét simán lefutotta, csak De Geával volt szemben, aki azonban sokadszorra is nagyot védett.

53. perc: De Rossi helyett Motta a pályán az olaszoknál.

50. perc: Fábregas beadása után Piqué húzta háttal a kapura a labdát, de Chiellini mentett.

49. perc: Morata fejelt kapura nagyon közelről, de Buffon fogni tudta a labdát

46. perc: Az olaszok kezdték a második félidőt.

46. perc: Nolito helyett Aduriz a pályán a második félidőre.

46. perc: Véget ért az első félidő.

45. perc: Egy percet hosszabbít a játékvezető.

45. perc: Giaccherini tört be a 16-oson belülre, majd megtolta a labdát és a hosszú felsőt vette célba, De Gea ismét hatalmas bravúrral tolta a labdát szögletre.

44. perc: Veszélyes kontrát vezettek az olaszok, de Manolo jobb oldali beadása lecsúszott és

41. perc: Nolito kapott sárgát, mert odalépett De Rossinak.

33. perc: Vezetnek az olaszok! Éder lapos szabadrúgását fogta De Gea, de kipattant róla a labda, Giaccherini elől még mentett lábbal a spanyol kapus, de Chiellini elé került a játékszer, aki közelről továbbított a kapuba, 1-0!

29. perc: De Sciglio tette be középre ezúttal laposan a labdát, Ramos mentett középen, elég veszélyesen, de nem lett belőle öngól.

28. perc: Iniesta De Rossin megpattanó 18 méteres lövése középre tartott. Buffon fogta.

25. perc: De Sciglio tekerte középre a bal oldalról mesterien a labdát, Parolo bólintott a kapura, de pontatlanul célzott.

24. perc: De Sciglio kapott sárgát visszarántásért.

22. perc: Iniesta beadása után Sergio Ramos dobta fel magát látványosan a 16-oson belül, de nem kapott büntetőt.

21. perc: Közben elállt az eső, süt a nap...

20. perc: A David Silvától kapott labdát Nolito gurította le Fábregasnak, aki 17 méterről tüzelt, de egy védőről lepattant a labda.

18. perc: Nem kis meglepetésre az olaszok birtokolják többet a labdát (53 %).

11. perc: Megint De Geának kellett óriásit védenie Giaccherini ollózásánál, de a játékvezető les miatt már korábban sípolt.

8. perc: Mekkora helyzet! Bal oldali szabadrúgás után Pellé fejelte le védőjét, a bal alsó felé tartó labdát De Gea hatalmas bravúrral tolta szögletre.

6. perc: Éder vette célba a kaput, de lövése megpattant, így nem okozott gondot De Geának.

2. perc: Szakad az eső a Stade de France-ban.

1. perc: A spanyolok kezdték a mérkőzést.