Élőben az Eb: Minden eldől az A-csoportban

Franciaország-Svájc, Románia-Albánia.
Dudás Gábor 2016. június 19., vasárnap 18:57
Szerző: Dudás Gábor 2016. június 19., vasárnap 18:57

Az utolsó körhöz érkeztek a küzdelmek az Európa-bajnokság A-csoportjában. A házigazda Franciaország és Svájc lille-i csatáján a csoportelsőség lesz a tét, de a gallok már egy ponttal is az élen zárhatnak.

Eközben a románok és az albánok élet-halál meccset vívnak egymással Lyonban, a vesztes biztosan utolsó lesz a négyesben, de a döntetlen sem jó egyik gárdának sem, a legjobb harmadikok versenyében is kevés lenne a román válogatottnak a megszerzett két pont.

A két találkozó legfontosabb történéseiről egy cikkben, párhuzamosan számolunk majd be, tartsatok velünk!

Nyerj pénzt a francia válogatottal: fogadj remek szorzókkal - kattints!

FRANCIAORSZÁG - SVÁJC 0-0

ROMÁNIA - ALBÁNIA 0-1 (Sadiku 44.)

95. perc: VÉGE! Románia kiesett, Albánia győzelemmel köszönt el! 0-1!

94. perc: Hysaj is besárgult.

93. perc: Torje, sárga. A román szurkolók elindultak hazafelé.

92. perc: 0-0 lett a francia-svájci csoportrangadó, mindkét gárda ott van a 16 között!

86. perc: Mavraj eldönthette volna végleg a románok elleni meccset, kevéssel lőtt egy szöglet után a jobb kapufa mellé.

86. perc: Svájci csere - Lang érkezik, Mehmedi megy le.

85. perc: Sapunaru, majd Memushaj is besárgult.

83. perc: Koscielny sárgult be.

79. perc: Fernandes váltja Shaqirit a svájciaknál.

77. perc: Matuidi be, Griezmann le.

76. perc: KAPUFA a másik pályán is! A román Andone találta el Lyonban.

75. perc: KAPUFA, ki más, mint Payet!

{div}{module Video_payetfa}{/div}

70. perc: Egyik meccsen sem túl magas most a színvonal.

63. perc: Jön Payet! A franciák eddigi legjobbját Coman helyére küdi be Deschamps.

59. perc: Lejön az albán gólszerző a pályáról: Sadikut Balaj váltja.

57. perc: NAGY FRANCIA HELYZET! Griezmann Gignactól kapott remek előkészítést, majd 14 méterről meg is célozta a svájci kaput, de Sommer nagy bravúrral kiszedte a labdát a léc alól!

54. perc: Lille-ben kidurrant a labda! Behrami és Griezmann rúgott össze keményen és végezte ki közös erővel a játékszert.

{div}{module Video_labda}{/div}

54. perc: Matel kapott sárgát a románoknál.

46. perc: Sanmartean jön Prepeliţa helyére a románoknál.

46. perc: Megkezdődtek a második félidők mindkét stadionban.

47. perc: Lefújták az első játékrészt Lyonban is, Albánia története első Eb-góljával veri Romániát 1-0-ra.

46. perc: Félidő a francia-svájci meccsen, 0-0.

44. perc: VEZET ALBÁNIA! Jobbról kapott beadást Sadiku, aki a kapujából teljesen feleslegesen és rosszul kimozduló Tatarusanu mellett a kapuba fejelt! 0-1! ⚽

{div}{module Video_sadiku}{/div}

35. perc: Memushaj éles szögből leadott lövését védte Tatarusanu.

30. perc: A franciák és az albánok álltak eddig közelebb a vezetéshez a két meccsen, de gól még egyik találkozón sem született.

26. perc: Rami kapott sárgát a franciáknál.

23. perc: Románia majdnem bajban! Lenjani ajtó-ablak ziccert hibázott el!

{div}{module Video_lenjani}{/div}

18. perc: KAPUFA! Pogba 20 méterről trafálta el a felső lécet!

{div}{module Video_pogbafa}{/div}

17. perc: Egy ügyes francia akció végén Djourou blokkolta az utolsó pillanatban Gignac veszélyes lövését.

13. perc: Megint Pogba! Most éles szögből próbálkozott a középpályás, Sommer bravúrral hárított.

12. perc: Pogba! Remekül tekert 17 méterről, a svájci kapus üggyel-bajjal a háló tetejére terelte a labdát.

9. perc: Eközben Lyonban majdnem a románok szereztek vezetést, Stancu lövését ütötte ki a léc alól Berisha.

8. perc: Veszélyben a francia kapu! Egy szöglet után Djourou elé csúsztattak, aki azonban a földön fekve nem tudta a kapuba gyötörni a labdát közelről.

{div}{module Video_djourou}{/div}

6. perc: Az albán Basha máris besárgult.

3. perc: A román Stanciué volt a két meccs első lövése - veszélytelen volt.

1. perc: Megkezdődtek a mérkőzések!

Íme, a kezdőcsapatok, illetve a csoport állása:

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.
Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.