Drámai büntetőpárbaj után a németek jutottak az elődöntőbe

Az olaszok bírták rosszabbul idegekkel a tizenegyeseket.
admin 2016. július 2., szombat 21:55
Szerző: admin 2016. július 2., szombat 21:55

Az első félidő óriási taktikai csatát hozott, amely során leginkább a mezőnyben zajlott a játék. A németek próbáltak kezdeményezni, azonban nem találtak rést az olaszok védelmén.

A fordulást követően is hasonlóan alakult a játék képe, a 65. percben viszont vezetést szerzett Németország: Hector centerezett középre a bal oldalról, a beadás megpattant, az érkező Özilnek azonban pont jól jött, és az Arsenal sztárja a hálóba vágta a játékszert (1-0).

Ezt követően az olaszok játékában nem igazán volt benne az egyenlítés, de Boateng szívességet tett az Azzurrinak. A 77. percben ugyanis Chiellini csúsztatásába kézzel ért bele a védő, Kassai Viktor pedig teljesen jogosan büntetőt ítélt, amelyet Bonucci értékesített (1-1).

A rendes játékidő 1-1-el ért véget, így következhetett a hosszabbítás, amely azonban szintén nem döntött a továbbjutásról.

A büntetőpárbaj aztán igazi drámát hozott: az olaszok részéről az első öt rúgó közül Zaza, Pellé és Bonucci is kihagyta, míg a németeknél Müller és Özil hibázott, majd döntő helyzetben Schweinsteiger is fölé rúgta a labdát. Ezt követően pontosabbak voltak a felek, majd a kilencedik körben Darmian kihagyta a magáét, Hector viszont belőtte, így Németország jutott a legjobb négy közé.

Németország - Olaszország 1-1 (Özil 65., ill. Bonucci 78. - 11-esből) - büntetőkkel: 6-5

Germany vs Italy 1-1 [6-5] All Penalties Euro... by ak-productions

Debreceni VSC
Srdjan Blagojevic
Kazahsztánban arról írtak, hogy Alexander Sednev rövidesen távozik az Ordabasy csapatának éléről, utódja pedig a Debrecent irányító szerb szakember, Srdjan Blagojevic is lehet. (Серый CARDINAL)