Az ukránok megszorongatták a világbajnok németeket - videó

Kétgólos német-siker lett a vége, a németek a végén biztosították be a győzelmüket.
Szerkesztő 2016. június 12., vasárnap 20:58
Szerző: Szerkesztő 2016. június 12., vasárnap 20:58

Az első komoly helyzet Konoplyanka előtt adódott a németek és az ukránok meccsén az első félidőben, Neuer azonban résen volt. A világbajnok azonban hamarosan a kezébe vette az irányítást, és a 19. percben a vezetést is megszerezte: Kroos szabadrúgását Mustafi bólintotta védhetetlenül a kapu jobb oldalába (1-0).

Az ukránok viszont ezt követően nem estek össze, sőt, Neuernek óriási bravúrt kellett bemutatnia Khacheridi közeli fejesénél, majd Boateng mentett nagyot a gólvonalról.

A fordulást követően némileg visszaesett az iram, a csapatok leginkább csak átlövésekkel próbálkoztak, de Neuernek és Pyatovnak így is résen kellett lennie. A hajrában az ukránok kitámadtak, a németek pedig a 92. percben eldöntötték a három pont sorsát: egy kontra végén Özil ment el a bal oldalon, majd a középen érkező Schweinsteiger elé tálalt, aki az üres kapuba lőtt (2-0).

Németország ezzel Lengyelországgal karöltve győzelemmel kezdte a C-csoportot.

Németország - Ukrajna 2-0 (Mustafi 19., Schweinsteiger 92.)

Bastian Schweinsteiger Goal - Germany 2-0... by EntertainmentLive

A csakfoci.hu az új Fiat Tipoval utazik az Eb-n!

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)