RetroGól

RetroGól: Az Újpest-Bayern BEK-elődöntőt 80 ezren látták

Feltöltve: 2014, április 10 - 15:58

Éppen ma negyven éve, hogy a Bajnokcsapatok Európa Kupájának (BEK) elődöntőjében, a Népstadionban nyolcvanezer néző előtt az Újpest a Bayern Münchennel játszott. 1974. április 10-én a bajorok Conny Torstensson góljával a 63. percben vezetést szereztek az ugyancsak klasszisok sorát felvonultató lilák ellen, de Fazekas László a 82. percben egyenlíteni tudott. A visszavágón aztán a német gárda 3-0-ra győzött, döntős lett, sőt a végső sikert is megszerezte az Atlético Madrid elleni fináléban. RetroGól című rovatunkban a 40 évvel ezelőtti magyar menetelés előtt tisztelgünk.

RetroGól: A Fradi 5-2-es legyőzésével köszöntjük a 60 éves csabai legendát

Feltöltve: 2014, március 20 - 13:17

Ma ünnepli a hatvanadik születésnapját Pásztor József, a Békéscsabai Előre Spartacus egykori kilencszeres válogatott középpályása.

RetroGól: Triplával köszöntjük a 85 éves Sándor Csikart

Feltöltve: 2013, november 26 - 22:55

Ma 85 éves az MTK, a válogatott és a magyar labdarúgás nagy alakja, Sándor Károly, azaz "Csikar". A címeres mezt 75-ször magára öltő legendát a leggólgazdagabb válogatott meccsének felidézésével köszönti a csakfoci.hu, a Jugoszlávia elleni, 1958-as zágrábi barátságos mérkőzésen háromszor vette be a plávik kapuját!

Videó: 60 éve verte az Aranycsapat 6-3-ra Angliát

Feltöltve: 2013, november 25 - 13:55

Napra pontosan 60 évvel ezelőtt győzte le az Aranycsapat Angliát 6-3-ra a Wembleyben az évszázad mérkőzésén. Az évforduló alkalmából idézzük fel a találkozó legszebb pillanatait!

RetroGól: 7 éve hunyt el Puskás Ferenc - videó

Feltöltve: 2013, november 17 - 21:53

Épp ma hét éve, hogy 2006. november 17-én elhunyt a legendás Puskás Ferenc, minden idők egyik, ha nem a legnagyobb labdarúgója. Mely másik góljával is emlékezhetnénk rá, mint az évszázad találatával, az angolok elleni 6-3-as mérkőzésen.

RetroGól: Az Újpest románverő legendája 66 éves - videó

Feltöltve: 2013, október 15 - 16:15

A mai napon ünnepli 66. születésnapját Fazekas László, az Újpest legendája, a népszerű "Kapa", aki a második a válogatottsági örökrangsorban 92 szereplésével. Karrierje egyik legfontosabb találatát az 1982-es világbajnokság selejtezői során szerezte, a Népstadionban, Románia ellen - ezzel a találattal győztünk utoljára a nagy rivális ellen és ezzel kívánunk boldog születésnapot Fazekas Lászlónak!

Videó: 75 éves a Fradi és a válogatott legendája - RetroGól

Feltöltve: 2013, október 9 - 13:56

Ma ünnepli 75. születésnapját a Ferencváros és a magyar válogatott legendás játékosa, Rákosi Gyula. A VVK-győztes, olimpiai bronzérmes ikont egy nemzeti együttesben szerzett góljával köszönjük. A dánok elleni 6-0 alkalmával elért találat 2:25-nél látható.

RetroGól: 80 éves a Fradi-legenda, aki legyőzte a Juventust - videó

Feltöltve: 2013, szeptember 19 - 16:29

Ma ünnepli 80. születésnapját dr. Fenyvesi Máté, 76-szoros magyar válogatott labdarúgó, a Ferencváros élő legendája. Az ő fejesgólja hozta meg az FTC győzelmét a Vásárvárosok Kupájának 1965-ös, torinói döntőjében, a Juventus ellen - máig ez az egyetlen magyar győzelem az európai labdarúgókupák történetében. Fenyvesi a magyar válogatott tagjaként részt vett három világbajnokságon (1958, 1962, 1966, utóbbin nem lépett pályára) és tagja volt az 1964-es Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett nemzeti csapatnak is. A Juve elleni góljának felidézésével köszöntjük a legendát RetroGól című rovatunkban.

RetroGól: 75 éves a magyar foci egyik legfájóbb sikere - videó

Feltöltve: 2013, június 19 - 13:38

Éppen 75 éve, 1938. június 19-én játszotta első vb-döntőjét a magyar válogatott. Ugyan a Piola-féle olasz nemzeti csapat végül 4-2-re legyőzték Sárosiékat, ez a magyar foci egyik legnagyobb sikere a mai napig. A vb-ezüstöt nyert magyar legendákra emlékezünk RetroGól nevet viselő rovatunkban.

RetroGól: Détári, Mezey, Vitray - 27 éve nagyon megvertük a brazilokat

Feltöltve: 2013, március 16 - 16:12

"Itt a húsvét, itt a nyúl, magyar-brazil 3-0!" 1986. március 16-án, azaz éppen 27 éve a magyar válogatott mintegy 70 ezer tomboló szurkoló előtt 3-0-ra legyőzte Brazíliát a Népstadionban. A legendássá vált találkozón Détári Lajos, Kovács Kálmán és Esterházy Márton volt eredményes. RetroGól című rovatunkban a Mezey-csapat nagy meccsére emlékezünk, Vitray Tamás nagyszerű "tolmácsolásában".

Címlapon

• 7

Thomas Doll, a Ferencváros vezetőedzője szerint csapata a Honvéd elleni találkozó első félidejében úgy futballozott, ahogy azt ő mindig is elképzelte, de a szünet után a Fradi nem mindig tudta hideg fejjel elviselni a rá nehezedő hazai nyomást. Marco Rossi számára elfogadhatatlan, hogy két erőteljes belső védője mellett ennyire éltek a vendégek a pontrúgásoknál, az olasz tréner úgy vélte, Leonardo nélkül azért nem volt akkora különbség a két csapat között. Szivics Tomiszláv bízott benne, hogy Murphy törvénye alapján Bacsa Patrik is betalál végre a Diósgyőrben, ez a 91. percben be is jött. Véber György minimum egy pontot "siratott" a hajrában elveszített kövesdi meccs után. Edzői értékelések.

NEVEZZ: Focitorna: Közép-Dunántúliak figyelem - siess!

MA A TV-BEN: Honvéd-Fradi, borsodi rangadó, Moyes pikáns meccse