EL: Hiába a gyors gól, megégett a Loki - messze a továbbjutás

A Zhodino 2-1-re nyert Debrecenben.
admin 2016. július 14., csütörtök 18:33
Szerző: admin 2016. július 14., csütörtök 18:33

Nagyon jól kezdett a Debrecen a fehérorosz Zhodino ellen az Európa Liga selejtezőjének 2. fordulójában, hiszen már a 3. percben megszerezte hazai pályán a vezetést: Szakály lefejelt labdáját 15 méterről, kapásból lőtte el Tisza, a játékszer egy védőn megpattanva, a kapust becsapva kötött ki a hálóban, 1-0!

A folytatásban is fölényben maradt a hajdúsági alakulat, Szakály fejjel veszélyeztetett, Castillion pedig ordító helyzetben még a labdát sem találta el.

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat a 23. percben: Brkovics borzasztó fejese után Zaginajlov kapásból lőtt 17 méterről a kapuba, 1-1.

Nem kapott sokkot a Loki, folytatta offenzív játékát, de hiába dolgozta ki a helyzeteket, a kapu előtt mindenki határozatlannak bizonyult, Castillionnak pedig a labda eltalálása is gondot okozott.

A második félidőben sokáig inkább a fehérorosz kontrák ültek, nem igazán találta a ritmust a Loki, de a hajrára sikerült ismét felpörögni. Volt, hogy a DVSC percekre a kapuja elé szögezte ellenfelét.

A 88. percben aztán mégis jött a sokk: Klopockij 28 méterről védhetetlenül tekerte a szabadrúgást a jobb felső sarokba, 1-2.

A Debrecen így 2-1-es vereséget szenvedett a hazai odavágón, így borzasztóan nehéz lesz kiharcolnia a továbbjutást.

DVSC - Zhodino 1-2 (1-1)

Gól: Tisza (3.), ill. Zaginajlov (23.), Klopockij (88.)