Élő: Hajrá, Anglia! - a magyar továbbjutás is tét a B-csoportban

Anglia-Szlovákia és Wales-Oroszország csoportmeccs.
Dudás Gábor 2016. június 20., hétfő 18:37
Szerző: Dudás Gábor 2016. június 20., hétfő 18:37

Hétfőn este lezárulnak a küzdelmek az Európa-bajnokság B-csoportjában is, Anglia-Szlovákia és Wales-Oroszország mérkőzéseket rendeznek.

Saint-Etienne-ben, a spanyol Carlos Velasco Carballo játékvezetése mellett csap össze a háromoroszlános gárda a szlovákokkal, a tét pedig a csoportelsőség mellett az, hogy a magyar válogatott ott lesz-e már ma a legjobb 16 között a tornán. Ehhez Roy Hodgson kissé felforgatott együttesének be kellene húznia a három pontot.

Csoportelső lehet még akár Wales is, ha megveri az Toulouse-ban oroszokat és a másik meccsen döntetlen születik, illetve ha győznek a szlovákok (az egymás elleni mérleg a walesiek felé billentené a mérleget). Az oroszok a saját sikerük mellett a szlovákok bukásában bízhatnak még. Ezen a találkozón a svéd Jonas Eriksson fújja majd a sípot.

A két találkozót egy cikkben, párhuzamosan közvetítjük majd, tartsatok velünk!

Nyerj pénzt az angol válogatottal: fogadj remek szorzókkal - kattints!

Anglia - Szlovákia 0-0

Wales - Oroszország 3-0 (Ramsey 11., Taylor 20., Bale 66.)

94. perc: Vége, 0-0- lett az angol-szlovák meccs, csoportelső Wales, és nincs még magyar továbbjutás.

93. perc: Wales végzett és nyert 3-0-ra az oroszok ellen!

85. perc: Dzjuba azért szépíthetett volna, de kimaradt az oroszok nagy helyzete.

84. perc: Közben az oroszok már mennének haza, senki nem akar labdába érni. Wales meg vastaps közepette lecseréli Bale-t.

83. perc: Rooney lőtt ballal, 17 méterről, a bal kapufa mellé bő egy méterrel.

82. perc: Szlovákia teljesen átment Izlandba, Anglia erőlködik, de nincs még eredménye.

76. perc: Sturridge le, Kane be.

74. perc: Sturridge! Nem találta el jó a labdát nagy helyzetben!

68. perc: Dier nagy lövésébe majdnem bele tudta tenni a fejét Rooney, így a kapu mellett  zúgott el jócskán a löket.

67. perc: Pecovsky le, jön Gyömbér Norbert a szlovákoknál. Még egy védő bent.

66. perc: 3-0!!! Bale külsővel pöckölte be a kapuba Ramsey nagyszerű passzát! ⚽ ⚽ ⚽

{div}{module Video_bale}{/div}

61. perc: Skrtel a gólvonalon mentett, nincs angol gól.

60. perc: Dele Allit is beküldi Hodgson, Lallana távozik.

57. perc: Svento áll be a szlovákoknál, Duda megy le.

56. perc: Örülnek az angol szurkolók: jön Rooney, Wilshere-t váltja.

55. perc: Bale járt újra közel a gólhoz Toulouse-ban, elment a lövése végül keresztbe a kapu előtt. Megint beleért Akinfeev...

55. perc: Helyzet a másik oldalon is, Weiss lapos lövését csípte el Hart.

54. perc: Kozácik! Clyne éles szögből leadott lövését védte bravúrral a szlovák kapus.

{div}{module Video_clyne}{/div}

53. perc: Mekkora hiba! Kis híján összehozta a szlovák gólt az angol védelem, Mak kis híján betalált.

{div}{module Video_mak}{/div}

47. perc: Bale megint átszáguldott az oroszokon, pechjére Akinfeev újra a helyén volt. Az orosz szövetségi kapitány már csak legyintett egyet csapatára...

46. perc: Egy érdekes csere közben a másik meccsen: az oroszoknál Alekszej Berezuckij váltja bekötött fejű testvérét, Vaszilijt. Itt is elkezdődött a második félidő.

46. perc: Nincs csere sem az angoloknál, sem a szlovákoknál, megy a meccs újra.

47. perc: Még egy remek Ramsey-Bale akció, de kimaradt a helyzet. Félidő, 2-0!

46. perc: Félidő az angol-szlovák meccsen, 0-0.

40. perc: Megint Bale és megint Akinfeev, újra a kapus mentette meg a harmadik góltól az orosz kaput.

33. perc: Lallana lábában maradt benne az angol gól, Kozácík nagyot mentett!

30. perc: Majdnem 3-0! Bale lövésénél védett óriásit lábbal Akinfeev.

29. perc: Henderson veszélyesen belőtt labdájába kellett beleütnie a szlovák kapusnak.

27. perc: Majdnem orosz szépítés! Dzjuba a kapusától kapott kis híján gólpasszt, a mélázó védők között lőtt is, de a kifutó Henessey nagyot védett.

24. perc: Pečovský vágta fel feleslegesen Vardyt, itt az első sárga.

20. perc: MÁR 2-0 WALESNEK! Taylort ugratta ki Bale nagyszerűen, a balbekk először a kapusba lőtte a labdát, a saját kipattanóját azonban már értékesítette! ⚽ ⚽

{div}{module Video_taylor}{/div}

19. perc: Pekarík kapott egy hatalmas könyököst, a bíró nem fújt. Ápolni kell a szlovákot.

17. perc: Angol ziccer! Vardy lefutotta Skrtelt, de nagy helyzetben Kozácikba püfölte a labdát a csatár.

15. perc: Lallana beadása Henderson háta mögé ment picit, de a középpályás kapura fordult, lövésébe azonban beleléptek.

13. perc Előbb egy pontatlan Lallana-lövés, majd szinte az ellenakcióból egy Hamsík-beadás, ami nem talált társat.

11. perc: VEZET WALES! Ramsey kapott óriási labdát, majd 15 méterről remekül pöccintette át azt a kifutó orosz kapus fölött! 1-0 Toulouse-ban! ⚽

{div}{module Video_ramsey}{/div}

9. perc: Megint odaértek az angolok a kapu elé, az utolsó pillanatban mentettek Sturridge elől a védők.

5. perc: Veszélyes angol akció: Clyne jobb oldali beadása egy szlovák lábról pattant kevéssel a léc fölé.

1. perc: Mindkét helyszínen megkezdődött a mérkőzés!