Bombameglepetés: Szlovákia hármat vágott a németeknek - videók, eredmények

Nagy meglepetésre 3-1-re kikapott Augsburgban a kísérletezősebb összeállításban játszó és a jövő héten a magyar nemzeti csapattal találkozó német válogatott Szlovákiától, a két gárda Eb-fekészülési mérkőzésén.
Szerkesztő 2016. május 30., hétfő 13:10
Szerző: Szerkesztő 2016. május 30., hétfő 13:10

Bár Mario Gomez büntetőjével már a 13. percben vezetett a Nationalelf, északi szomszédunk három gólt szerzett zsinórban és megnyerte a mérkőzést. A Ferencváros támadója, Stanisláv Sesták a 68. percben, csereként játszott a találkozón. A spanyolok a svájci St. Gallenben verték ugyancsak 3-1-re a bosnyákokat, sőt, a szintén Eb-résztvevő albánok is 3-1-re győztek a 2022-es vb-házigazda Katar ellen.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK:

Németország – Szlovákia 1-3 (M. Gomez 13. – 11-esből, ill. Hamsík 41., Duris 44., Kucka 52.)

Spanyolország – Bosznia-Hercegovina 3-1 (Nolito 11., 18., Pedro 94., ill. Spahic 29.)

Albánia – Katar 3-1 (Ajeti 37., Lenjani 40., Sadiku 64., ill. A. Hassan 1.)

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.