Egyedi elbírálás alapján, Vít Benes megkapta a magyarországi sportorvosi engedélyt - tájékoztatta a vasasfc.hu-t, Vancsa Miklós, a Vasas FC ügyvezető igazgatója.
Az angyalföldiek vezetője hozzátette: ez több évtized után az első ilyen sportorvosi döntés hazánkban, amit természetesen a Vasas FC vezetése nagy örömmel vett tudomásul. Így e tekintetben elhárult az akadálya annak, hogy Benes pályára léphessen, az más kérdés, hogy szerdán megsérült a III. kerületi TVE elleni felkészülési mérkőzésen.
Mint ismert a 28 esztendős belső védőnek 14 évesen eltávolították az egyik veséjét, és azóta így teljesített a cseh első osztályban több száz bajnoki mérkőzést.
A védő sérült térdét csütörtökön vetik MRI vizsgálat alá, és akkor állítható fel a pontos diagnózis a térdszalagjaival kapcsolatban.
Átigazolások
MTK
Zeljkovic marad
A kék-fehérek megállapodtak a Viktoria Plzennel, így a tavalyi év egyik legjobb NB I-es légiósa, Adrian Zeljkovic a következő szezonban is a Hungária körúton futballozhat.
Nyíregyháza
Babic távozik
A Nyíregyháza bejelentette, hogy közös megegyezéssel szerződést bontottak a 26 éves szerb támadóval, Slobodan Babiccsal.
Fradi
Profi szerződés
A zöld-fehérek profi szerződést kötöttek 16 éves támadójukkal, Szegedi Botonddal, aki eddig az U16-os és az U17-es csapatban lőtte a gólokat.