Edzőbukást érhet Manchesterben két sérülés és a Liverpool elleni rangadó

Alapemberek hiányoznak majd a Manchester Unitedből a Liverpool ellen: David de Gea és Paul Pogba sem játszhat a vasárnapi bajnokin.
Dudás Gábor 2019. október 17., csütörtök 13:15
Alapemberek hiányoznak majd a Manchester Unitedből a Liverpool ellen: David de Gea és Paul Pogba sem játszhat a vasárnapi bajnokin.
Szerző: Dudás Gábor 2019. október 17., csütörtök 13:15

Ole Gunnar Solskjaer, az MU szakvezetője a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón csapata sérültjeivel kapcsolatban közölte: a keddi, válogatott mérkőzésen kényszerű okokból lecserélt de Gea esetében további vizsgálatokra van szükség, hogy megállapítsák izomsérülésének súlyosságát, valamint azt, hogy mikor térhet vissza.

- Úgy vélem, hogy ki kell hagynia a találkozót – mondta a spanyol labdarúgóról Solskjaer.

A spanyolok svédországi Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésén a remek teljesítményt nyújtó de Gea már a szünetben jelezte a válogatott orvosi stábjának, hogy valami problémája van. Végül az a döntés született, hogy vállalja a második félidőt, de a 60. percben mégis le kellett cserélni a kapust.

Pogba az elmúlt másfél hónapban bokasérülés miatt több találkozót is kihagyott, és mindössze kétszer tudott játszani. A francia középpályás visszatérésével kapcsolatban Solskjaer kiemelte: "Pogba keményen dolgozik és jól halad a rehabilitációja, de vasárnap még így sem lesz bevethető."

Aaron Wan-Bissaka és Anthony Martial esetében a norvég edző kiemelte: nem tudja azt mondani, hogy százszázalékos állapotban lennének, de harminc percet, esetleg egy félidőt ezúttal már pályán lehetnek.

Nyolc fordulót követően az MU kilenc ponttal a 12. helyen áll a Premier League tabelláján, amelyen a hibátlan Liverpool 24 pontot gyűjtve listavezető. (MTI)

Átigazolások
Újra szövetségi kapitány lehet
Bernd Storck
Bernd Storck neve is szerepel a bangladesi szövetségi kapitányi poszt várományosainak szűkített listáján.
Bárány 2029-ig marad
Bárány Donát
2029 nyaráig meghosszabbította Bárány Donát szerződését a DVSC.
Kisvárda
Kérdéses a sorsuk
Kovács Marcell, Martin Chlumecky és Jasmin Mesanovic jövője kérdéses. A klubnak nincs hosszabbítási lehetősége, és a bizonytalan költségvetés miatt még nem tudnak tárgyalni velük. (NSO)
Tovább az összes átigazoláshoz