10 gól után lecserélte magát a magyar edző - Sokadosztály

Feltöltve: 2012, október 31 - 17:04 Frissítve: 2012, november 1 - 00:05

Egy megye 3-as játékos-edző 10 gólja után lejött a pályáról, de nélküle is 27-ig jutott a csapata, egy másik, 47 éves kollégája viszont épp becserélését követően volt eredményes. Egy bírót nagy reccsenés kíséretében fejeltek le, két jó barát pedig a játék hevében a kórházi ágyig jutott. Sokadosztály nevet viselő rovatunkban ezúttal is összegyűjtöttük a magyar alacsonyabb osztályokban történt, legnagyobb visszhangot kiváltó sztorikat, ezúttal az utóbbi két hétből!

Ha hallottatok, láttatok, olvastatok bármilyen érdekes sztorit alacsonyabb osztályú meccsekről, írjatok IDE nekünk!

10 gólig jutott az edző, mert lecserélte magát

Az utóbbi két megyei forduló legnagyobb kiütését hozta Győr-Moson-Sopron megyében, a harmadosztályban a MITE és az Acsalag találkozója, miután a hazaiak 27-0-ra győztek. A majd harminc találatból Németh Jenő, a mosonmagyaróváriak játékos-edzője egymaga tízet szerzett. Azért "csak" ennyit, mert a 68. percben lejött a pályáról...

- Jól ment a játék, még soha nem sikerült ennyi gólt lőnöm egy mérkőzésen. Persze mindannyian tisztában vagyunk az acsalagi csapat jelenlegi erejével, helyén kell kezelnünk ezt a sikert. Bevallom, kettővel is elégedett lettem volna, a lényeg a győzelem és hogy azt fegyelmezett, sportszerű játékkal szerezzük meg - mondta a Kisalföldnek a tréner, aki nemrég vette át a Mosonmagyaróvár második számú csapatának számító MITE irányítását.

Érdekes statisztikákat produkált a Heves megyei labdarúgás is: a másodosztályban a Visonta 13, a Tarnaméra 11, a Heréd pedig 10 gólig jutott, és mindkét meccsen akadt egy-egy mesterhetes, Adorján (Visonta) a Mátraderecskének, Tari (Heréd) pedig a Hortnak rúgott több mint fél tucat gólt.

Bács-Kiskun megyében ugyancsak egy játékos-edző, méghozzá egy 47 éves tréner avanzsált góllövővé. A megyei I. osztály 11. fordulójának nyitómérkőzésén a Tompa hátrányból felállva nyerte meg a Kiskőrös elleni összecsapást (3-1), és a hazaiaknál a hajrában pályára lépett a Tompa játékos-edzője is, a 47 esztendős Fütyű Illés góllal hálálta meg "a saját magába fektetett bizalmat" - írja a megyeifoci.hu.

Legjobb barátját juttatta kórházba a focista

A Fényeslitke-Ajak (1–1) Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei másodosztályú meccsen csúnya tréfát űzött a sors két játékossal. A hazaiak 21 éves kapusa, Janda Tamás ugyanis a találkozó 40. percében olyan szerencsétlenül ütközött az ajaki Horváth Andrással, hogy több hónapos kényszerpihenő lett a vége az esetnek.

A kelleténél egy ütemmel később indultam a beívelésre, így szerencsétlenül ütköztem az ajaki játékossal, Horváth Andrással, aki az egyik legjobb barátom. A jobb lábam leragadt, annyira fájt, hogy nem szégyellem, szememből a könny kicsordult. Nem mertem ránézni. Kiderült, kifordult a térdkalácsom, később mesélték, hogy meglehetősen csúnyán festett… Hogy lekopogjam, nem volt még ilyen sérülésem, remélem nem is lesz, mert senkinek nem kívánom azt a borzalmas érzést. A mentő kiérkezéséig, majd amíg be nem értünk a kisvárdai kórházba, iszonyatosan szenvedtem: nem tudtam, pontosan mit közölnek a szakemberek, de féltem, hogy valami nagyon rosszat fogok hallani... - nyilatkozta JandaTamás a szon.hu-nak, és azt is elárulta, hogy térdficamot állapítottak meg nála, és nyitott fekvőgipszet kapott egyelőre.

- Vasárnap este meglátogatott több ismerősöm, köztük Horváth András is: olyanok vagyunk, mint a testvérek, sírva kért bocsánatot! Mondtam neki, nincs harag, sajnos, ez benne van a futballban, a barátságunkon ez semmit nem változtat! – tette hozzá a kapus.

Sima lett a szuperrangadó Zalában - videó!

Két, 9 fordulót követően egyaránt veretlen csapat csúcsrangadóját játszották le a Zala megyei I. osztályban, a Lenti és a Zalaszentgrót csatája végül a vártnál talán simább, 3-0-s vendéggyőzelmet hozott a 10. fordulóban. Sőt, a helyzetek száma és az alábbi videó tanulsága szerint a különbség nagyobb is lehetett volna.

A mérkőzés harmadik gólját az a Tóth Dániel szerezte, aki ezzel már 19 találatnál jár a bajnokságban. (Videó: Horváth István)

Hallották a reccsenést - lefejeltek egy bírót

Félbeszakadt egy mérkőzés a Győr-Moson-Sopron megyei harmadosztály Soproni csoportjában, miután a Fertőszéplak—Kópháza találkozón a hazai csapat egyik játékosa lefejelte a játékvezetőt.

A találkozóról készült hivatalos és nyilvános jegyzőkönyv tanúsága szerint Fancsali Róbert játékvezető a 43. percben kiállította Kári-Horváth Gábort, ezután következett be az ominózus eset.

- A mi csapatunk szerzett egy előnyszabály után gólt, a szabálytalankodó játékosnak pedig utólag sárga lapot adott a játékvezető. Ekkor valószínűleg mondhatott valamit a hazai játékos, mert piros lapot adott neki a bíró, akit utána a játékos lefejelt. Brutális jelenet volt, a játékvezető azonnal beszüntette a meccset, az orra is rendesen vérzett. Még egy reccsenő hangot is lehetett hallani. Úgy tudom, a játékos csapata sem értette, miért kellett ezt csinálni – idézte fel a történteket Takács Arnold, a Kópháza elnöke. (FOTÓ: INFOMOVAR.HU)

Felhasznált források: kisalfold.hu, megyeifoci.hu, heol.hu, szon.hu, zalaihirlap.hu, origo.hu

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!