Így védekezzünk a különféle hacker támadásokkal szemben

Hogyan tudjuk kellő hatékonysággal elkerülni azt, hogy illetéktelenek beléphessenek a közösségimédia-felületeink bármelyikére? Miért érdemes egyáltalán kiemelt figyelmet fordítani a biztos védekezésre?
Mokány Lajos 2021. január 11., hétfő 11:35
Hogyan tudjuk kellő hatékonysággal elkerülni azt, hogy illetéktelenek beléphessenek a közösségimédia-felületeink bármelyikére? Miért érdemes egyáltalán kiemelt figyelmet fordítani a biztos védekezésre?
Szerző: Mokány Lajos 2021. január 11., hétfő 11:35

A cikkben megmondjuk a pontos válaszokat a felsorolt kérdésekre. Tehát kiemeljük a kibertámadások által okozott veszélyességi faktort, emellett pedig a hatékony védelmet jelentő kétfaktoros hitelesítés hozzáadott értékére is felhívjuk a figyelmet.

Manapság valós veszély, hogy egy gyanútlan kattintással a komplett vállalkozásunk veszélybe kerül

Nem nehéz mostanság valóságos rémtörténetekre bukkanni annak kapcsán, hogy egyes vállalkozóknak milyen úton és módon törték fel a közösségimédia-felületeiket. Ilyenkor bizony néhány óra is elég ahhoz, hogy pikk-pakk milliós nagyságrendű károk érjenek minket.

Gondoljunk csak arra, amikor a hacker támadás a Facebook vagy Google hirdetési fiókunkat érinti. Bizony a szó legszorosabb értelmében a megélhetésünk legfőbb forrása kerülhet így veszélybe, és könnyen keletkezhetnek húsba vágó anyagi és erkölcsi károk.

Mindig legyen gyanús, ha bárkitől kéretlen üzenetet vagy kérést kapunk

Egész egyszerűen nem lehetünk eléggé gyanakvók, hogyha az internetfelhasználást vesszük alapul. Kapjunk tehát kéretlen üzenetet email, telefon vagy közösségimédia-felületen keresztül, ezt kezeljük mindig erőteljes fenntartásokkal.

Különösen akkor, hogyha az üzenetben egy adott linkre való kattintást kérnek tőlünk. Ez ugyanis sokszor hacker támadást jelenthet álcázva, amihez tényleg óriási rizikófaktor társulhat.

Tartsuk tehát észben, hogy az etikátlan kibertolvajok sajnos sosem pihennek, vagyis igyekeznek a lehető legtöbb gyanútlan személyt megkárosítani. Ennek a fajta akciónak pedig minden bizonnyal nem szeretnénk az áldozata lenni. Nézzük meg, mivel érhető el leginkább a közösségimédia-fiókjaink hatékony védelme.

A kétfaktoros hitelesítés segítségével eredményesen védhetjük meg a közösségimédia-fiókjainkat

A kétfaktoros hitelesítés egy plusz biztonsági funkció, ami egyértelműen az adataink védelmére irányul. Egész egyszerűen működik. Tegyük fel, hogy be szeretnénk lépni a Facebook-profilunkba a felhasználónevünk és jelszavunk megadásával.

Miután a belépési kísérletet megtettük, a telefonunkra SMS formájában kapunk egy megerősítő kódot. Tehát a belépés csakis akkor lesz majd sikeres, hogyha azt a kódot is betápláltuk. A kód hiányában pedig sem mi, sem más nem tud a fiókba lépni.

A kétfaktoros hitelesítés alkalmazása és rendszeres használata tehát segíthet elkerülni, hogy a közösségimédia-felületeinket feltörve tényleg milliós károk érjenek bennünket. Vagyis nyugodtabbak lehetünk, az etikátlan hacker támadásokkal szemben megoldottnak tekinthető a védelmi gyakorlatunk.

Címkék: #PR
Neked ajánljuk
Átigazolások
Fehérvár FC
Szabó Levente
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Leventét a DVTK és az Újpest is meg akarja szerezni, de az sem kizárt, hogy a Vidi is számítana rá a következő szezonban.
Puskás Akadémia
Batik, Corbu, Slagveer
Honlapunk úgy értesült, hogy Batik Bence szerződését nem hosszabbítják meg a Puskásnál, a 30 éves játékos jelenleg a Vasassal tárgyal. Sajtóhírek szerint Corbut a Lecce vinné.
Fehérvár FC
Tristan Máni Orrason
A Breidablik 17 éves játékosát, Tristan Máni Orrasont teszteli a Fehérvár ezen a héten. A támadó középpályás mindkét szélen és csatárként is bevethető. (fotbolti.net)
Tovább az összes átigazoláshoz