BL: A Bayern az elődöntő küszöbén, a Barca a 93. percig vezetett - eredmények

Feltöltve: 2013, április 2 - 22:39 Frissítve: 2013, április 3 - 08:32

A Bayern München otthon szerzett előnyt a Juventus (2-0) elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntőn. A bajorok már a 25. másodpercben előnybe kerültek és a folytatásban is veszélyesebben játszottak, mint a torinóiak, végül megérdemelten jutottak kétgólos előnyhöz. A Barcelona Messi góljával sokáig vezetett Párizsban, aztán ugyan egyenlített Ibrahimovic a 80. percben, de Xavi 11-es gólja a rendes játékidő letelte előtt nem sokkal úgy tűnt, mindent eldöntött. Nem így lett, Matuidi a 93. percben állította be a 2-2-s végeredményt, amely azért a katalánoknak kedvezhet.

VIDEÓ: Az összes keddi BL-gól itt - kattints!

BAYERN MÜNCHEN – JUVENTUS 2-0 (Alaba 1., T. Müller 63.)

25 másodperc sem telt el a meccsből és máris vezettek a hazaiak! Alaba lövése kapott furcsa gellert Vidal lábán, így alaposan becsapta Buffont a labda (Videó itt!).

A 12. percben Pirlo remek szabadrúgása alig vágódott kapu fölé 30 méterről. A 14. percben érzékeny vesztesé érte a Bayernt, Kroos kapott a combjához, le is kellett cserélni, Robben állt a helyére. A holland a 18. percben majdnem nyerő csere is lett, de Buffon bravúrral védte a közeli ballábas lövését.
A fordulás után a 49. percben jött az első helyzet, Luiz Gustavo passzát követően Mandzukic lőtt, Buffon védett a rövid saroknál.

A folytatásban is a Bayern dominált, a Juve Vidal lehetőségénél állt a legközelebb a gólszerzéshez. Gólt azonban megint a bajorok lőttek, Thomas Müller centikről passzolt a kapuba a 63. percben, a visszajátszások alapján azonban lesállás előzhette meg a találatát (Videó itt!).

Ez azonban nem változtatott a lényegen, a Bayern megérdemelt, 2-0-s győzelmet aratott, így kényelmes helyzetből várhatja az olaszországi visszavágót, igaz, hátradőlnie így sem szabad.

PARIS SAINT-GERMAIN – BARCELONA 2-2 (Ibrahimovic 80., Matuidi 93., ill. Messi 38., Xavi 89. - 11-esből)

Párizsban a Barcelona labdabirtoklásban jobban kezdett, helyzete azonban a PSG-nek volt, az 5. percben Lavezzi trafálta telibe a kapufát. A 15. percben Pastore lövésénél Valdesnek kellett védenie a jobb oldali kapufánál.
Az első félórában veszélyesebb francia gárdát aztán valóságos sokként érhette, hogy a Barcelona vezetést szerzett!

A 39. percben Dani Alves tálalt parádésan, külsővel Messi elé, aki ballal a kapuba ágyúzott (Videó itt!). A négyszeres Aranylabdás nem sokkal később aztán a látottak alapján meghúzódhatott, nem is jött ki a második félidőre, Fabregas állt be helyette.

A hajtós, de sok hibával is tarkított második játékrész kevesebb helyzetet hozott, viszont három gólt, méghozzá a hajrában.

Előbb Ibrahimovic lőtt közelről a kapuba, egy fejes után, a kapufáról kipattanó labdából (és alighanem lesről - videó itt!), majd Xavi értékesítette a 89. percben az Alexis Sanchez buktatásáért megítélt büntetőt. Ezzel sem volt azonban vége, Matuidi megpattanó lövése a hálóban landolt, 2-2 lett a meccs vége.

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!