BL: Szétszedték a bírót az MU-Real után, Mourinho "senkizett" - visszhangok

Feltöltve: 2013, március 6 - 09:31 Frissítve: 2013, március 6 - 12:46

Komoly vihart kavartak a Manchester United-Real Madrid BL-nyolcaddöntőn (1-2) történtek. A spanyolok győzelme után még otthon is elismerték, hogy Nani sorsdöntő kiállítása túlzó volt, igaz, közben a csatornán túl épp egy manchesteri legenda nevezte jogosnak a piros lapot, Puhl Sándor viszont nem így látta. José Mourinho közben a legjobb csapatnak nevezte a Unitedot, elismerte, hogy a kiállítás mindent megváltoztatott, és megvédte Sir Alex Fergusont amiatt, hogy a skót kihagyta a kezdőből Rooney-t, tette mindezt a szokott stílusában. A hazaiak menedzsere nem is jelent meg a hivatalos sajtótájékoztatón, annyira feldúlt volt a történtek miatt. Visszhangok.

VIDEÓ: A keddi BL-gólok itt!

Kövess minket: Twitter   Facebook

Eredmények

Manchester United – Real Madrid 1-2 (Ramos 48. – öngól, ill. Modric 66., C. Ronaldo 69.) – továbbjutott a Real, 3-2-vel
Borussia Dortmund – Sahtar Donyeck 3-0 (F. Santana 31., Götze 37., Błaszczykowski 59.) – továbbjutott a Dortmund, 5-2-vel

Visszhangok

José Mourinho (Real Madrid): - Véleményem szerint a legjobb csapat veszített. Nani kiállítása pont olyan volt, mint amikor két éve Pepét kiszórták az elődöntőben, ugyanúgy befolyásolta a meccs alakulását. Ezen a szinten már nagyon kiegyenlítettek az erőviszonyok a csapatok között, egy kiállítás, pláne ha ennyivel a meccs vége előtt jön, mindent megváltoztathat. Úgy hiszem, Sir Alex Ferguson az évek során elnyerte annak a jogát, hogy eldöntse, ki állít be a csapatába, minden döntése jó és el kell fogadni, soha nem szabad megkérdőjelezni egy ilyen húzást. Ő a csúcs, a legjobb, aki történelmet írt. Maga egy senki (mondta a riporternek – a szerk.) és én is egy senki vagyok ahhoz, hogy bármit is megkérdőjelezzek. Az MU nagyon szervezetten, kitűnően védekezve játszott, kollégám nagyszerű munkát végzett. Örülök a győzelemnek, de az nem tetszett, hogy nem birtokoltuk eleget a labdát, szerencsére ott volt Diego Lopez, hogy megnyerje nekünk a meccset.

Mike Phelan (az MU másodedzője): - Mindenki csak ült az öltözőben, azon gondolkodva, mi is történt és miért is történt mindez. Most van egy nagyon elkeseredett csapatunk és egy nagyon elkeseredett edzőnk, ezért ülök én itt. Nem a menedzser dolga a játékvezetői ítéleteket minősíteni, de azt hiszem, az magáért beszél, hogy most velem beszélnek. 1-0-nál nyerő helyzetbe kerültünk, helyzeteket alakítottunk ki, de aztán a kiállítás mindent megváltoztatott. Tanúi lehettünk egy túlzó piros lapnak és egy hihetetlen döntésnek.

Cristiano Ronaldo (Real Madrid): - Ez egy rendkívül érzelemdús pillanat a számomra, egy szó jut eszembe: elképesztő. Ahogy a szurkolók viselkedtek velem, az egyszerűen szégyenlőssé tett. Nagyon tisztelem az embereket, aki olyan sokat adtak itt nekem az évek során, olyan érzéseket adtak, amiket nem lehet elfelejteni. Nem ünnepeltem, de persze nagyon örültem belül, hiszen újabb lépést tettünk a Bajnokok Ligájában.

Jürgen Klopp (Borussia Dortmund): - Ez egy különleges pillanat. A második félidőben láthattuk, mi történt volna, ha hagyjuk a Sahtart játszani, de szerencsére 80 percig kitűnően futballoztunk, és nem hagytuk az akcióikat kibontakozni.

Mircea Lucescu (Sahtar Donyeck): - Az első 30 perc végéig reménykedtünk abban, hogy megszerezzük az első, nagyon fontos gólt, de sajnos kimaradtak a helyzeteink. Aztán a Dortmund vezetést szerzett és irányította a meccset, végül megérdemelt győzelmet aratott. A szünetben még mondtam a játékosoknak, hogy még változtathatnak a meccs alakulásán, de a kapusunk hibája mindent eldöntött. A végeredmény hűen tükrözi a pályán látottakat.

Ellentétes vélemények a piros lapról:
A nemzetközi sajtóban közben persze Nani piros lapja (Videó itt!) szolgáltatja a fő témát, és igen vegyes az 56. percben történtek megítélése, egységesek viszont a vélemények arról, hogy a török Cakir nem épp élete formájában vezette a keddi mérkőzést.

Roy Keane, az MU ír legendája például az ITV stúdiójában azt mondta a mérkőzés után, hogy jó döntött bíró: - Jogos volt a kiállítás, az ilyen veszélyes játékért járt a piros – mondta az ex-középpályás, aki természetesen ezzel nem aratott nagy sikert a rajongók körében.

Másképp látták viszont a spanyol (!) Marca-nál az esetet, a lap szakértője úgy látta, hogy túlzó volt a piros lap, maximum sárgát ért volna a portugál mozdulata. Azt viszont ugyancsak a játékvezető szemére vetették a lapnál, hogy egy büntetőt biztosan nem adott meg a Real Madrid javára, illetve hogy a manchesteri vezető gólnál van Persie lesen tartózkodott.

Az itthon közvetítő Sport Televízió stúdiójában Puhl Sándor, a csatorna állandó szakértője, akit korábban négyszer választottak meg a világ legjobb játékvezetőjének, ugyancsak bírálta Cakirt és ő maga is maximum sárga lapot adott volna Naninak.

Ha az olvasás mellett játszanád is a focit, akkor regisztrálj a Grundfoci.hu-ra - kattints!