Gyász: Elhunyt a Vasas olimpiai bajnok labdarúgója

Életének 78. évében elhunyt Ihász Kálmán, a Vasassal négyszeres bajnok, a válogatottal olimpiai aranyérmes korábbi kiváló labdarúgó.
Csakfoci Admin 2019. január 31., csütörtök 19:44
Szerző: Csakfoci Admin 2019. január 31., csütörtök 19:44

Csütörtökön, életének 78. évében elhunyt Ihász Kálmán olimpiai bajnok labdarúgó - közölte a szomorú hírt a vasasfc.hu.

Ihász Kálmán egész pályafutása során hűséges maradt a Vasashoz, 12 éves korától egészen a visszavonulásáig a piros-kék színekért küzdött. 363 bajnoki mérkőzésen 19 gólt szerzett, négyszeres magyar bajnok, háromszoros KK-győztes és egyszeres MNK-aranyérmes volt a Vasassal.

A magyar válogatottban 27 mérkőzésen lépett pályára, tagja volt az 1964-es tokiói olimpián aranyérmet nyerő nemzeti tizenegynek, ugyanebben az évben Európa-bajnoki bronzérmet is szerzett. Két világbajnokságon, Chilében és Angliában is tagja volt a válogatott keretének.

A korábbi remek hátvédet a Vasas Sport Club saját halottjának tekinti, búcsúztatásáról később intézkednek.

Nyugodjon békében!

Fiatal bekk érkezett a DAC-tól
A DVSC szerződtette a 17 éves Ferenczi Barnabást.
Horvát távozó
Távozik a 2022 nyara óta 46 tétmeccsen szerepet kapott Dominik Kovacic. A védő október 6-óta - sérülése miatt - nem lépett pályára. (Kisvárda FC)
Tokmac Nguen
Öt magyar bajnoki cím, egy Magyar Kupa-aranyérem, Bajnokok Ligája- és Európa Liga-csoportkör után a svéd Djurgarden együtteséhez igazolt a Ferencvárostól Tokmac Nguen.