Szalai és Nikolics duplája, Stieber és Gyurcsó gólpassza - légióskörkép

Ez történt a külföldön játszó magyar labdarúgókkal a hétvégén, Európa, Amerika és Ázsia pályáin.
Privacsek András 2017. április 17., hétfő 7:51
Szerző: Privacsek András 2017. április 17., hétfő 7:51

NÉMETORSZÁG

Szalai Ádám ismét a Hoffenheim kezdőcsapatának a tagja volt, és már a 9. percben megszerezte a vezetést a Mönchenglabdach elleni bajnokin. A magyar csatár egy fejes utáni kipattanót vágott a hálóba. Nem sokkal később, a 24. minutumban ismét Szalai volt eredményes, egy jobboldali beadást lőtt szép mozdulattal a kapuba. A magyar válogatott támadója ebben a szezonban már hét gólnál jár a Bundesligában. Szalait a 74. percben cserélték le. A csatár idénybeli hatékonyságáról mindent elárul, hogy Messi, Cavani, Falcao és Lewandowski előtt áll Európában.

Dárdai Pál csapata, a Hertha ismét kikapott idegenben, ezúttal a Mainz verte a berlinieket. A magyar tréner a meccs után élőben akadt ki egy riporterre (Videó itt!).

Az RB Leipzig 4-0-ra verte a Freiburgot - a hazaiak kapuját a hibátlan Gulácsi Péter őrizte.

Visszatért a Kaiserslautern kezdőcsapatába Stieber Zoltán, aki egy gólpasszal is jelentkezett (indítása után Gaus húzott szépen befelé balról, majd kilőtte a jobb alsót a 68. percben), de a pontszerzéshez végül nem volt elég a gól, csapata 3-1-es vereséget szenvedett az Union Berlin otthonában. A középpályás végig a pályán volt.

A Radoki János vezette Greuther Fürth 1-0-ra kikapott a Bochum otthonában, ez volt a 6. helyen álló gárda zsinórban második veresége, pedig február eleje óta csak egyszer, a múlt héten kaptak ki a Bundesliga 2-ben. Megyeri Balázs védte ezúttal is a vendégek kapuját, Pintér Ádámot viszont most a cserék közé sem nevezte magyar edzője. A magyar hálóőrt egyik védője egy pocsék hazaadással lepte meg, majd a hazaiak kijátszották a gólvonalról kimozduló kapust.

Simon Krisztián még mindig sérüléséből lábadozik, így egyelőre nem került be az 1860 München keretébe a Sandhausen elleni hazai bajnokin (1-1).

Ugyancsak kimaradt a vasárnapi meccskeretből a Würzburg magyar középpályása, Nagy Dániel, csapata 1-0-ra kikapott a hamburgi St. Paulitól.

OLASZORSZÁG

A Palermo-Bologna mérkőzésen a magyarok közül Balogh Norbert volt a hazai együttes kezdőcsapatának a tagja. A magyar támadó azonban nagyon kevés ideig örülhetett ennek, ugyanis edzője, a nemrégiben kinevezett Diego Bortoluzzi kissé megalázó módon a 40. percben lecserélte őt. Bár az tény, hogy Baloghnak nem sikerült minden passza, de kiharcolt egy sárga lapot, és egyáltalán nem lógott ki a mezőnyből, így igen érthetetlen volt, hogy a szünet előtt néhány perccel lecseréljék.

Sallai Roland a 74. percben állt be a 25. percben egyébként emberelőnybe került Palermóba, a magyar játékos nagyon aktív volt, és ő is kiharcolt egy sárgát az ellenfélnek. Sallainak a hajrában centik hiányoztak a gólhoz, de hét méterről, hatalmas helyzetben fölé emelt. A mérkőzés végül 0-0 maradt. Nagy Ádám combsérülése miatt nem játszhatott.

FRANCIAORSZÁG

Az éllovas Monaco fordított és 2-1-re legyőzte a Dijont hazai pályán. Lang Ádám ott volt a dijoni kispadon, de nem lépett pályára.

Bese Barnabás csapata, a Le Havre 2-0-s vereséget szenvedett az Amiens otthonában a francia másodosztályban. A válogatott védő végig a pályán volt, együttese viszont rangadót vesztett, hiszen mai ellenfele a fordulót megelőzően mindössze három ponttal előzte meg. A Le Havre tizedik a tabellán.

LENGYELORSZÁG

Gyurcsó Ádám (Pogon) végigjátszotta a Ruch Chorzów elleni mérkőzést idegenben, és a győztes gólt ő készítette elő a 83. percben, de kapufája és egy nagy ziccere is volt a találkozón.

Litauszki Róbert csak a Cracovia második csapatában léphetett pályára, az ötödosztályban, a Wislanka Grabie elleni mérkőzésen, és a magyar hátvéd győztes gólt szerzett a 2-1-es találkozón.

Nagy Dominik csapata, a Legia Varsó hétfőn 0-0-s döntetlent játszott a Korona Kielce együttesével. A magyar középpályás a 67. percben lépett pályára csereként.

AUSZTRIA

Szántó Tamás végig a pályán volt a dobogós Altach ellen 3-0-ra nyerő Rapid Wienben.

Varga Barnabás (Mattersburg) a 79. percben állt be, már 0-3-as állásnál az Austria Wien elleni, végül 3-0-ra elveszített bajnokin vasárnap.

SZLOVÁKIA

A László Csaba irányította DAC 1-0-ra győzött a címvédő Trencín vendégeként a szlovák élvonal 27. fordulójában. Vida Kristophert a 77. percben cserélte le edzője.

Priskin Tamás (Slovan Bratislava) végig a pályán volt a Ruzomberok ellen, de ezúttal ő sem tudott segíteni a csapatán, a pozsonyiak 2-1-re kikaptak.

UKRAJNA

Végig a pályán volt a Dinamo Kijevben Kádár Tamás az ukrán bajnokság péntek esti rangadóján. Csapata a második helyen állva látogatott a harmadik Zorya otthonába, és Garmash 39. percben szerzett góljával győzött 1-0-ra.

HORVÁTORSZÁG

A Futács Márkót is foglalkoztató Hajduk Split 3-0-ra verte a Cibalia együttesét. A tabella utolsó helyén álló vendégcsapat mindössze kétszer próbálkozott kapura lövéssel, nem volt meglepő tehát a magabiztos hazai siker. Az eltiltása után visszatérő Futács a 60. percben beállva bő félóra játéklehetőséget kapott vezetőedzőjétől, beállásakor még 0-0-ra állt a mérkőzés. A Hajduk győzelmével a harmadik helyre lépett fel a bajnoki táblázaton.

BELGIUM

Köteles László (Waasland-Beveren) nem volt kerettag a Mechelen elleni 1-2 alkalmával.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákos (Kayrat Almaty) a dobogós Ordabasy ellen végig a pályán volt a kezdőcsapatban és sima, 3-0-s győzelmet ünnepelhetett csapatával.

DÁNIA

Kalmár Zsolt csapata, a Bröndby hétfőn délután játszott szuperrangadót a nagy rivális FC Köbenhavn együttesével. Kalmárt a 73. percben cserélték be, a Bröndby 1-0-ra kikapott.

SVÁJC

A Vécsei Bálintot foglalkoztató Lugano a Thunt fogadta és 2-1-re nyert. Vécseinek 12 perc jutott csereként.

ROMÁNIA

Ugyancsak Húsvéthétfőn játszik a CSM Iasi a Voluntari otthonában, a vendégeknél Bőle Lukács is pályán lehet majd.

IZRAEL

És Korhut Mihályt is a hét első napján szólítja a pályára a kötelesség, listavezető csapata, a Hapoel Beer Sheva a Beitar Jeruzsálemmel játszik majd rangadót a felsőházi rájátszásban.

NORVÉGIA

A Sandefjord – a rutinos Kovács Péter csapata – is hétfőn lép majd pályára.

TÖRÖKORSZÁG

Koman Vladimirnek és az Adanaspornak csak április 24-én lesz a következő meccse, a sereghajtó az éllovas Besiktas otthonába látogat.

USA

A Chicago Fire fontos mérkőzést nyert a forduló előtt még közvetlenül mögötte elhelyezkedő New England Revolution ellen. A Fire Nikolics Nemanjával a kezdőjében állt fel, és Bastian Shweinsteiger góljával szerzett vezetést. A második játékrészben aztán a magyar csatár is megvillant, ráadásul kétszer is, így a chicagóiak végül 3-0-ra nyertek. A magyar játékos együttese egyébként a 27. perctől emberelőnyben játszhatott. A hat bajnokiján már négy gólnál járó Nikót – első alkalommal - a meccs legjobbjának is megválasztották.

Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City 1-0-ra nyert a Portland Timbers otthonában lejátszott rangadón. A magyar támadó végig a kispadon ült.

KÍNA

Huszti Szabolcs együttese, a Csangcsun Jataj otthon 3–2-re kikapott Carlos Tévez csapatától, a Sanghaj Senhuától. A magyar légiós végigjátszotta a meccset.

Guzmics Richárd sérülése miatt továbbra sem szerepelt a kínai Jenpien Funde csapatában.

HONGKONG

Vadócz Krisztián együttese, a Kitchee 1-0-ra nyert a helyi FA Kupában. A magyar középpályás végigjátszotta a Hong Kong Pegasus elleni találkozót, és ismét megbízható teljesítményt nyújtott. A győztes gólt a 64. percben szerezte Vadócz csapata, amely ezzel bejutott a sorozat elődöntőjébe. A Kitchee a bajnokságban is az aranyéremért küzd.

ARAB EMÍRSÉGEK

Az ötödik al-Vahda a második helyezett Al-Ahlit fogadta szombaton délután. A hazaiak a mérkőzés legelején hátrányba kerültek, ám a csereként az 54. percben beálló Dzsudzsák Balázs a 75. percben megszerezte az egyenlítőgólt. Igaz, pontot mégsem ért a találat, a vendégek ugyanis a 81. percben megszerezték a győzelmet.

KATAR

Németh Krisztián nem lépett pályára az utolsó fordulóban az al-Garafában, amely az 5. helyen fejezte be a bajnokságot.

DÉL-KOREA

A Jeonjam Dragons először nyert a bajnokságban, a 6. fordulóban, de még mindig sereghajtó 3 pontjával. A 68 percig pályán lévő Feczesin Róbert 3-1-s sikernek örülhetett az Incheon United stadionjában.

Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.