Megszólalt a válogatottnál botrányba keveredett DAC-játékos

A szlovák szövetségi kapitány, Ján Kozák lemondásához vezető ügyben szereplő dunaszerdahelyi védő hosszabb nyilatkozatot adott ki az eset kapcsán.
Dudás Gábor 2018. október 19., péntek 15:15
A szlovák szövetségi kapitány, Ján Kozák lemondásához vezető ügyben szereplő dunaszerdahelyi védő hosszabb nyilatkozatot adott ki az eset kapcsán.
Szerző: Dudás Gábor 2018. október 19., péntek 15:15
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mint arról beszámoltunk, óriási botrány tört ki a szlovák válogatottnál és hét éjszakázó játékos miatt a szövetségi kapitány, Ján Kozák úgy döntött, távozik posztjáról.

A szakember elmondása szerint a DAC védője, a korábban a Vidivel is hírbe hozott Lubomir Šatka is érintett volt az ügyben. A 22 éves bekk a dunaszerdahelyiek klubhonlapján adott hosszabb nyilatkozatot, ezt közöljük az alábbiakban.

"Elsősorban szeretnék elnézést kérni az egész szlovákiai futballtársadalomtól, a szlovákiai labdarúgás szurkolóitól, az egész Szlovák Labdarúgó-szövetségtől Kováčik és Kozák edző urakkal az élen, továbbá az edzői stábtól és a csapattársaimtól. Egyúttal klubom, a dunaszerdahelyi DAC szurkolóitól is bocsánatot kérek.

Teljességgel tisztában vagyok azzal, hogy ami történt, egy hatalmas hiba volt a részemről, mert egy játékosnak kötelessége betartani a válogatottság alapszabályait és a következő generációk számára példaképül kell szolgálnia. Ehhez az éjszakai pihenőidő betartása is hozzátartozik, amit mi sajnos aznap megszegtünk.

Legszívesebben az egészet elfelejteném. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ez nem lehetséges, ezért nem marad más hátra a számomra, mint okulni a történtekből és a jövőben elkerülni a fegyelem megszegésének bármilyen formáját.

Tizennégy éves koromtól képviselem a hazámat és a válogatott mez felhúzása mindig is a legnagyobb megtiszteltetés és büszkeség volt a számomra. Ez továbbra is így lesz, ha ismét megkapom a lehetőséget.

Nagyon sajnálom, hogy Kozák úr lemondott a szövetségi kapitányi tisztségéről. Pont ő volt az, aki megadta nekem a lehetőséget a felnőttválogatottban, amiért életem végéig hálás leszek neki. Ami történt, semmilyen formában sem az ő személye ellen irányult.

Az egész labdarúgó-pályafutásom előttem áll még, és ez egy nagy lecke volt számomra a jövőre nézve. Az egyetlen, amit most tehetek, hogy a pályán a teljesítményemre összpontosítok, azon kívül pedig a professzionális hozzáállásra.”

Átigazolások
Fradi
Peretz nem jön
A Ferencváros egykori kiszemeltje, 31 éves Dor Peretz új szerződést kötött klubjával, a Maccabi Tel-Avivval. A középpályás iránt a Dinamo Zágráb, a CSZKA Szófia és az FTC is tett ajánlatot korábban. (ulloi129.hu)  
Szentlőrinc
Gyurján Ajkán
Szerződése lejártával távozott a Szentlőrinc kapusa, Gyurján Márton, és az előttünk álló szezont a szintén Merkantil Bank Liga NB II-es FC Ajka gárdájánál kezdi meg. (szentlorincse.hu)  
Vasas / Mezőkövesd
Kölcsöncsatár
A több játéklehetőség reményében a Vasas 20 éves támadója, Mamusits Patrik a következő szezont kölcsönben az NB II-es Mezőkövesdnél tölti. (vasasfc.hu)
Tovább az összes átigazoláshoz