Dzsudzsák bosszúja: A volt csapata elleni góllal kezdett új klubjában - videó

Sikeresen mutatkozott be az al-Ain gárdájában a télen igazolt Dzsudzsák Balázs, aki első meccsén rögtön gólt szerzett, méghozzá volt klubja, az Ittihad Kalba ellen.
Dudás Gábor 2020. február 14., péntek 17:27
Szerző: Dudás Gábor 2020. február 14., péntek 17:27

Mint ismeretes, furcsa körülmények között, a magyar játékost is meglepve szakított az Ittihad Kalba Dzsudzsák Balázzsal, aki azonban nem sokáig maradt csapat nélkül az Egyesült Arab Emírségekben, hiszen aláírt az al-Ain együtteséhez.

Pikáns módon épp volt klubja otthonában debütálhatott a szélső, aki góllal hálálta meg a bizalmat: a 71. percben Abdulla balról érkező visszagurítását a 11-es pontról vágta Dzsudzsák a bal alsóba, 1-3-ra alakítva az eredményt - végül négyig jutott az al-Ain. A végig a pályán lévő futballista alaposan meg is ünnepelte "bosszúgólját".

A magyar válogatott csapatkapitányának új klubja ezzel feljött a tabella második, már ázsiai BL-indulást jelentő helyére, lemaradása öt pont az éllovas Shabab Al Ahli mögött.

Ittihad Kalba - al-Ain 1-4 (Mlapa 20., ill. Yaisien 17., Laba 43., Dzsudzsák 71., Canedo 93.)

Dzsudzsák csak nézte, ahogy kiütik az új csapatát a BL-ben - videó
Dzsudzsák Balázs a keretben sem szerepelt - és a csoportkörben már aligha fog -, miközben a magyar szélsőt nemrégiben szerződtető al-Ain 4-0-ra kikapott hazai pályán, az iráni Sepahan (azaz Koman Vladimir csapata) elleni Ázsiai BL-csoportmeccsen. Dzsudzsák a lelátón ült, a szurkolók pedig külön is köszöntötték egy molinóval. Koman a 83. percben lépett pályára a vendégeknél.
Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)