Az oroszok állítják: Nem vehetik el tőlük a 2018-as vb-t

Nincs rá ok szerintük.
admin 2016. július 30., szombat 15:41
Nincs rá ok szerintük.
Szerző: admin 2016. július 30., szombat 15:41

Vitalij Mutko orosz sportminiszter szerint semmi ok nincs arra, hogy elvegyék Oroszországtól a 2018-as labdarúgó-világbajnokságot.

A leendő vb szervezőbizottságát is vezető Mutko televíziós nyilatkozata azután hangzott el, hogy Richard Pound, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) volt elnöke éppenséggel az oroszországi rendezés ellen emelt szót.

Szerinte a doppingbotrányok miatt Oroszország nem lehet a 2018-as vb házigazdája.

"Én viszont semmi okát nem látom, amiért meg kéne fosztani bennünket a világbajnokságtól. Erre jogi alap sincs" - tette hozzá Mutko.

A 2018-as vb-n 11 orosz városban rendeznek majd mérkőzéseket.

Mindenesetre a jövő pénteken kezdődő riói olimpián a kvótát szerző orosz sportolók közül több mint 100 nem indulhat, miután a WADA fővizsgálója, Richard McLaren - aki a 2014-es szocsi téli olimpiáról készített jelentését két hete hozta nyilvánosságra - államilag irányított doppingolással vádolta meg Oroszországot.

A jelentés nyomán a WADA azt javasolta a Nemzetközi Olimpiai Bizottságnak (NOB), hogy a teljes orosz csapatot zárja ki a riói játékokról. A szervezet végrehajtó testülete azonban úgy döntött, hogy nem így jár el, de a részvételhez az orosz versenyzők mindegyikének egyéni engedélyre van szüksége sportágának nemzetközi szövetségétől. (MTI)

Átigazolások
Fradi
Ifj. Lisztes Krisztián
Utánajártunk, milyen jövő várhat Lisztes Krisztiánra.
Szentlőrinc
Márton Gábor
Márton Gábor sportigazgatóként csatlakozik az NB II-es csapathoz.
Videoton
Marad a fiatal
Szerződést hosszabbítottak 18 éves támadó középpályásukkal, Ekbauer Tamással, aki jelenleg kölcsönben, Veszprémben szerepel.
Tovább az összes átigazoláshoz