Vb-selejtezők: egy gyorsan eldöntött és egy hátrányból megnyert meccsel kezdődött a péntek - eredmények

Szerbia idegenben győzte le Grúziát, míg a törökök nem sok esélyt adtak a finneknek.
Csakfoci Admin 2017. március 24., péntek 19:13
Szerző: Csakfoci Admin 2017. március 24., péntek 19:13

Pénteken 18 órakor két mérkőzéssel kezdődtek meg világbajnoki selejtezők, Grúzia Szerbiát, Törökország pedig Finnországot fogadta.

Az előzetesen esélyesebbnek tartott szerbek meglepetésre már a hatodik percben hátrányba kerültek, de ez nem vetette vissza őket, az első játékrész végén büntetőből egyenlítettek, a második félidőben pedig további két gólt szerezve megnyerték a mérkőzést. Szerbia győzelmével átvette a vezetést a később pályára lépő írektől a D-csoportban, a grúzok az utolsó előtti helyen állnak.

A törökök gyorsan lerendezték a Finnország elleni selejtezőjüket, hiszen Tosun 9. és 13. percben szerzett góljaival szűk negyedóra után már két góllal vezettek, a hátralevő 75 perc pedig már nem sok izgalmat hozott. Törökország 8 ponttal a harmadik, Finnország 1 ponttal az ötödik az I csoportban.

Grúzia - Szerbia 1-3 (Katcharava 6. ill. Tadic 45., Mitrovic 64., Gacinovic 86.)

Törökország - Finnország 2-0 (Tosun 9., 13.)