Vb-selejtezők: C. Ronaldo a frászt hozta a portugálokra, de hős lett - eredmények, videók

4-1-re verte Portugália a letteket, a belgák nyolcat vágtak, drámai csata Görögországban.
Dudás Gábor 2016. november 13., vasárnap 21:43
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 13., vasárnap 21:43

A kora esti vb-selejtezőkről bővebben itt - kattints!

Cristiano Ronaldo 11-esből szerzett góljával sokáig 1-0-ra vezetett Portugália a Lettország elleni selejtezőn, sőt, a Real Madrid csillaga az 59. percben megszerezhette volna a megnyugtató második találatot is, de büntetőt hibázott.

Nem sokkal később a csereként beállt Zjuzins egyenlített, de csak három percig örülhettek a vendégek (meg mi, magyarok…), Carvalho ugyanis újra előnyhöz juttatta a házigazdát. Sőt, Ronaldo a 85. percben újra betalált (nem is akárhogyan!), a 4-1-s végeredményt pedig Bruno Alves állította be a 92. percben.

A H-csoportban Belgium valóssággal lemészárolta az észteket, nyolc gólig meg sem állt és továbbra is 100 százalékos a csoportban.

Görögország számára viszont oda a makulátlan mérleg: a bosnyákok egy feszült és küzdelmes meccsen, ráadásul egy peches öngólnak köszönhetően a 95. percig(!) vezettek Pireuszban, de a kék-fehérek végül egy pontot elcsíptek Tzavellas óriási találatával. A hajrában egy-egy piros lap is felvillant.

B-CSOPORT:

Portugália – Lettország 4-1 (C. Ronaldo 28., 85. – az elsőt 11-esből, W. Carvalho 70., B. Alves 92., ill. Zjuzins 67.)

Magyarország – Andorra 4-0

Svájc – Feröer-szigetek 2-0

A csoport állása: 1. Svájc 12, 2. Portugália 9, 3. MAGYARORSZÁG 7, 4. Feröer 4, 5. Lettország 3, 6. Andorra 0

H-CSOPORT:

Belgium – Észtország 8-1 (Meunier 8., Martens 14., 64., 68., Hazard 25., Carrasco 62., Lukaku 83., 88., ill. Anier 30.)

Görögország – Bosznia-Hercegovina 1-1 (Tzavellas 95., ill. Karnezis 32. – öngól)

Piros lap: Papadopoulos 80., ill. Dzeko 80.

A csoport állása: 1. Belgium 12, 2. Görögország 10, 3. Bosznia 7, 4. Ciprus 3 (3-8), 4. Észtország 3 (5-15), 5. Gibraltár 0