U21-es Eb: Hatalmas meglepetés – a lengyelek legyőzték az olaszokat

Az olaszországi U21-es Európa-bajnokság A csoportjában a házigazda 1-0-s vereséget szenvedett Lengyelországtól.
Privacsek András 2019. június 19., szerda 22:52
Szerző: Privacsek András 2019. június 19., szerda 22:52

Olaszország szinte az első perctől egykapuzott, mégis a lengyelek szereztek vezetést egy szerencsés találattal: a 40 percben egy 27 méteres szabadrúgás levágódott a sordalról, Bielik pedig 14 méterről úgy lőtt a kapuba, hogy még Meret is beleért. A 44. percben egy szép akció végén Orsolini 16 méterről egyenlített volna, ha a videóbíró les miatt nem veszi el a találatot.

A második félidőben alábbhagyott az olaszok lendülete, a lengyelek jól szűrtek a középpályán és remekül védekeztek. A hazaiak a 75. percben jártak legközelebb a gólhoz, amikor Pellegrini 17-ről a kapufát találta el.

A lengyelek két forduló után 6 ponttal állnak a csoport élén és nagyon közel vannak az elődöntőhöz. Az olaszok és a spanyolok 3-3 ponttal rendelkeznek, a belgák pedig még pont nélküliek.