Szoboszlai remekelt, Kalmár, Kleinheisler és Nikolics gólja, Stieber először volt kezdő - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2019. április 15., hétfő 10:35
Szerző: Dudás Gábor 2019. április 15., hétfő 10:35

Németország

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC 2-0-ra kikapott a Szalai Ádámmal a kezdőcsapatban felálló Hoffenheim vendégeként a Bundesliga 29. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén. Ilyen még nem volt: a magyar válogatott korábbi szövetségi kapitánya sorozatban az ötödik vereségét szenvedte el a Bundesligában a berlini együttessel.

Szalai Ádám kezdőként, a 65. percig volt a pályán és volt egy, a lécet megdöngető lövése is, méghozzá abban az időszakban, amelyben szinte egykapuzott a Hoffenheim. A vendégek magyar-német szélsője, ifjabb Dárdai Pál végig a kispadon ült a találkozó során.

Dárdai sorsa bizonytalanná vált a kispadon:

Dárdai és Doll egymás ellen játszhat az "életéért" - az állásuk a tét a Hertha-Hannoveren
Egybehangzó németországi sajtóhírek szerint Dárdai Pál, a Hertha BSC magyar vezetőedzője a menesztés előtt áll, legkésőbb a nyáron elköszönhet tőle a berlini klub. Sőt, akár már a hétvégén, a Thomas Doll által vezetett Hannover elleni találkozón eldőlhet a sorsa.

Gulácsi Péterrel a kezdőben pályára lépő RB Leipzig 2-0-ra verte a Wolfsburgot. Willi Orbán eltiltása miatt nem játszhatott a lipcsei gárdában.

Orbán Európa legjobb védői között: A Liverpool világklasszisával emlegetik egy lapon
"Orbán, a Lipcse oszlopa": szezonbeli mutatóival igazi védő-nagyságok közé került az RB Leipzig magyar válogatott játékosa, aki több területen is kiemelkedőt produkál, amire egy nemzetközi futballportál is felfigyelt.

A sérülése után még gyógyuló Sallai Roland nélkül felálló Freiburg 2-1-re kikapott a Werder Bremen otthonában.

Olaszország

A végig a kispadon ülő Nagy Ádám csapata, a Bologna értékes pontot szerzett (0-0) a Fiorentina otthonában.

Schäfer András majd a hétvégén játszhat a Genoa első csapatában, vagy a Primavera-gárdában, amely a Palermo fiataljai ellen lép majd pályára.

Franciaország

Ezúttal is Bese Barnabással a kezdőcsapatában lépett pályára a Le Havre a francia másodosztály péntek esti mérkőzésén. A nyolcadik helyezett normandiai együttes ellenfele a tabella hátsó régiójában tanyázó Sochaux volt. A végig jól játszó Bese csapata 2-0-s félidei vezetés után 3-1-re nyert, góljaik pedig kifejezetten látványosra sikeredtek: először egy bal oldali beadás végül a védőről került a hálóba, majd szabadrúgásból lőtt óriási gólt a Le Havre, a harmadik gólnál pedig a tizenhatoson kívülről lőtték ki a bal felső sarkot.

Portugália

Bíró Bence csapata, a második ligában sereghajtó Vitoria Guimares B 5-2-re kikapott az Academico Viseu otthonában. Az U21-es magyar válogatott támadó végig a kispadon ült a mérkőzésen.

Nem lépett pályára az ugyancsak a portugál másodosztályban szereplő és ott dobogós Benfica B-ben a 18 éves Csoboth Kevin, a keretbe sem nevezték az Oliveirense elleni mérkőzésen (2-1).

Hollandia

A 18 éves Dobos Áron nem volt ott a keretben Fortuna Sittardnál, amely 1-1-s döntetlent játszott az élvonalban a VVV gárdájával.

Svájc

Kecskés Ákos és Vécsei Bálint csapata, a Lugano 1-1-s döntetlent játszott a Sionnal. Vécsei a 68. percig volt a pályán, Kecskés viszont végigjátszotta a mérkőzést és az 52. percben sárga lapot kapott.

Skócia

Bogdán Ádám csapata, a Hibernian is pihent a rájátszás előtti szabad hétvégén, nem volt forduló az élvonalban.

Ausztria

A Red Bull Salzburg vasárnap közelebb lépett hatodik bajnoki címéhez az osztrák Bundesligában, miután 3-1-re legyőzte a Sturm Graz együttesét. Szoboszlai Dominik és csapata számára pedig nem alakult könnyen a találkozó, hiszen a vendégek nem sokkal a szünet előtt, Lema révén vezetést szereztek. A fordulás után azonban beindult a salzburgi henger: Szoboszlai beadása után Gulbrandsen használta ki Mensah és Siebenhandl kapus bizonytalankodását, közelről egyenlítve. A 67. percben megint a fiatal magyar volt az előkészítő, az izraeli Dabbur a vendégek asszisztálása mellett szerzett vezetést a hazaiaknak.

Szoboszlai aztán feltette a pontot az i-re: a 71. percben, remek egyéni alakítás után szerezte meg csapata harmadik gólját, sőt, nem sokkal később kis híján duplázott gólokból is, egy szabadrúgása volt életveszélyes. 3-1 lett a vége, a Salzburg hét fordulóval a vége előtt kilencpontos előnnyel áll az élen.

A Rapid Wiennél légióskodó és sérülése utáni visszatérésének kezdeti lépéseit megtevő középpályás, Szántó Tamás nem volt kerettag a Mattersburg elleni bajnokin (2-1).

A 17 éves Bukta Csaba ezúttal nem volt kerettag a Salzburg második csapatában, a Bundesliga 2-es Lieferingben, így nem is léphetett pályára az Amstetten otthonában 2-1-re elveszített mérkőzésen.

Dánia

Korcsmár Zsolt csapata, az FC Midtjylland 2-0-ra győzött az OB ellen a felsőházi rájátszás első fordulójában, és továbbra is második a tabellán, öt ponttal lemaradva a listavezető FC Köbenhavntól. A makacs sérüléssel bajlódó 30 éves magyar válogatott bekk ősz óta nem lépett pályára a bajnokságban.

Szlovákia

Három magyar játékossal, Kalmár Zsolttal, Vida Mátéval és Vida Kristopherrel a kezdőcsapatában lépett pályára a Dunaszerdahely a szlovák első osztályban, a Sered otthonában. Peter Hyballa csallóközi együttese már az első félidőben eldöntötte a lényegi kérdéseket: gyorsan kétgólos előnyre tett szert, majd emberelőnybe került, a játékrész zárásaként pedig Kalmár büntetőből szerzett találatával háromgólosra növelte előnyét. A fordulás után újabb DAC-gólok jöttek, a vége kiütéses, 5-0-s siker lett a felvidéki együttes javára. A Dunaszerdahely a második helyen áll, három ponttal megelőzve a harmadik Zsolnát.

Hat fordulóval a Fortuna Liga, azaz a szlovák élvonal idényének vége előtt megnyerte a bajnoki címet a Slovan Bratislava. A pozsonyiak vasárnap, a felsőházi rájátszás 4. fordulójában 3-0-ra győztek a Zsolna otthonában. Guzmics Richárd és Holman Dávid ezúttal csak csere volt a fővárosiaknál, egyikük sem lépett pályára a rangadón.

Lengyelország

Nagy Dominik ezúttal végig a kispadon ült a Legia Varsóban, amely 3-1-re verte az utolsó alapszakaszbeli meccsén a Pogoń Szczecin együttesét, így pontszámban holtversenyben végzett az éllovas Lechia Gdansk gárdájával.

Ukrajna

Kádár Tamás nélkül győzött a Dinamo Kijev a Mariupol otthonában megrendezett bajnokin (1-0), a magyar válogatott védő ezúttal nem volt kerettag.

Horvátország

A kezdőként a 90. percig pályán lévő Gyurcsó Ádám gólpasszal járult hozzá a Hajduk Split 1-0-s sikeréhez a Lokomotiva Zagreb otthonában lejátszott vasárnapi horvát bajnokin. A magyar válogatott szélső remek biciklicselekkel "etette meg" védőjét, mielőtt kiszolgálta volna a 80. percben Jairót.

Kezdőként lépett pályára horvát csapata, az NK Osijek a sereghajtó Rudes elleni bajnoki mérkőzésén Kleinheisler László. A találkozót végigjátszó magyar válogatott középpályásnak bő tíz perc elég is volt a vezetés megszerzéséhez: egy hosszú indítás után kapott labdát a védők mögött, majd a kapus lábai között lőtt a hálóba. Az eszéki együttes még az első játékrész hajrájában megduplázta előnyét, a másodikban pedig büntetőt hibázott, de így is magabiztos, 2-0-s sikert aratott, amellyel továbbra is a tízcsapatos bajnokság harmadik helyén áll.

Románia

Lang Ádámot ezúttal kimaradt a listavezető kolozsvári CFR keretéből, nélküle végződött 0-0-s döntetlenre a bukaresti FCSB elleni felsőházi csúcsrangadó.

Görögország

"Magyar rangadót" rendeztek a görög élvonalban. Megyeri Balázs és Ugrai Roland csapata, az Atromitosz 2-0-ra győzött a KOrhut Mihályt foglalkoztató Arisz Szaloniki otthonában. Megyeri végig a kapuban állt, Ugrai kispados volt, Korhut pedig a 71. percben, csereként állt be.

Ciprus

A ciprusi első osztályban ezúttal a kispadon ült Balogh Norbert, nélküle nyert 4-0-ra az APOEL a Nea Szalamisz elleni bajnokin.

Törökország

Feczesin Róbert a 62. perctől, csereként játszott, miközben csapata, a másodosztályú Adanaspor 4-1-re kikapott idegenben a Gazisehir Gaziantep gárdájától.

Kazahsztán

Mindkét "magyar" csapat nagy pofonba szaladt bele. Az Irtis Pavlodar 4-0-ra kapott ki Hidi Patrikkal a kezdőben a Sahtor Karagandi otthonában, míg Eppel Márton csereként beállva (71. perc) volt részese a Kayrat Almatiban 3-0-s zakójának a Zhetysu ellen.

USA

A Chicago Fire magyar támadója, Nikolics Nemanja büntetőből volt eredményes ezúttal csapata, a Chicago Fire legutóbbi, Vancouver Whitecaps elleni bajnokiján (1-1), megszerezve idénybeli második találatát.

A héz közepén lépett pályára a Stieber Zoltán fémjelezte D.C. United, amely gól nélküli döntetlent játszott hazai pályán a Montreal Impact ellen az észak-amerikai bajnokság hatodik fordulójában. A magyar középpályás a most futó idényben először volt a kezdőcsapat tagja, a 64. percben végül Quincy Obina Amarikwa érkezett a helyére.

A gólpasszig jutó Németh Krisztiánnal a kezdőcsapatában ért el 2–2-es döntetlent ért el a Sporting Kansas City hazai pályán, a New York Red Bulls ellen az MLS-ben. A hajrára becserélt Sallói Dániel hatalmas kapufát lőtt a 92. percben, míg Baráth Botond ezúttal végig a kispadon ült.

Németh gólpassza és Sallói kapufája:

Arab Emirátusok

Dzsudzsák Balázs kezdőként végigjátszotta csapata, az al-Ittihad Kalba bajnoki meccsét az al-Jazira ellen (2-4), hazai pályán. Az MTK-tól igazolt brazil Myke Ramos góllal és gólpasszal zárta az összecsapást Dzsudzsák csapatában.

Irán

Koman Vladimir kezdőként végig a pályán volt a Sepahan csapatában, amely egy 98. percben született gólnak köszönhetően 1-0-ra kikapott az épp az ő eddigi harmadik helyére fellépő Esteghlal elleni hazai rangadón.

Dél-Korea

Novothny Soma csapata, a másodosztályú Busan I'Park FC 5-2-re győzött az Asan Mugunghwa otthonában. A magyar csatár a 69. percben, csereként állt be és szinte azonnal sárga lapot is kapott.

Hongkong

A hongkongi élvonalban szabad hétvége volt, a Kitchee és magyar válogatott középpályása, Vadócz Krisztián sem lépett pályára így. Majd a kupában lesz jelenésük szerdán.