Szalai a Bundesliga gólvágója, magyar tripla Dunaszerdahelyen – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2018. szeptember 3., hétfő 11:35
Szerző: Csakfoci Admin 2018. szeptember 3., hétfő 11:35

Németország

Szalai Ádám ott folytatta, ahol abbahagyta múlt héten: a magyar válogatott csatár duplázni tudott a Freiburg ellen, és vezérletével 3-1-re nyertek hazai pályán, és a három találatával vezeti a Bundesliga góllövőlistáját! A vendégeknél a frissen igazolt Sallai Roland nem volt még a meccskeretben.

Dárdai Pál csapata, a Hertha a Schalke vendégeként nyert 2-0-ra. Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kezdőben viszont továbbra is szenved a bajnokságban, ugyanis csak 1-1-es döntetlent játszottak az újonc Düsseldorf ellen.

Olaszország

Nagy Ádám visszatért az eltiltását követően, de ezúttal a kispadról figyelte végig az Inter elleni találkozót, amelyen 3-0-s vereséget szenvedtek. Az olasz harmadosztály küzdelmei még nem kezdődtek el, így a Virtus Entella magyarja, Adorján Krisztián még a pihenőjét tölti.

Franciaország

A francia másodosztályban szereplő Le Havre nehéz mérkőzésen aratott kétgólos győzelmet Bese Barnabással a soraiban az Orleans ellen. A válogatott védő remek játékkal járult hozzá a sikerhez. Bővebben itt - kattints ide!

Portugália

Bíró Bence csapata, a Guimaraes B a múltheti döntetlen után fontos győzelmet aratott idegenben a Covilha ellen. A találkozón Bíró a 62. percben állt be csereként.

Skócia

Bogdán Ádámmal a kezdőben kapott ki idegenben 2-1-re a Hibernian a Livingston otthonában. A skót másodvonalban érdekelt Dundee Unitedet irányító László Csaba együttese pedig 1-1-et játszott az Alloa ellen.

Lengyelország

Nagy Dominik (Legia Warszawa) végigjátszotta a Cracovia elleni összecsapást, amely 0-0-al ért véget.

Csehország

Kocsis Gergő kispados volt a Karvina színeiben, amely sorozatban idén második győzelmét aratta a ligában. Bobál Dávid (Dukla Praha) nem volt a keretben.

Svájc

Kecskés Ákos nem volt a keretben, Vécei Bálint kezdőként 88 percet játszott a Luganóban a Zürich elleni mérkőzésen, amit a hazaiak 1-0-ra nyertek meg.

Szlovákia

Sima, 5-0-s győzelmet aratott a szlovák élvonal második helyén álló Dunaszerdahely szombati, Szered elleni bajnokiján. A felvidéki csapat első két gólját Vida Kristopher, a harmadikat Kalmár Zsolt szerezte, utóbbi adta Vida első találatánál a gólpasszt is. A DAC harmadik magyarja, Vida Máté a többi légiósunkhoz hasonlóan végig a pályán volt. A részletekért kattints ide!

Holman Dávid ezúttal nem volt a Slovan Bratislava meccskeretében.

Ausztria

A Liefering magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik még a sérüléséből lábadozik, így nem volt ott az Austria Lustenau elleni találkozón (1-0). Honfitársa, az Austria Wien magyar légiósa, Szántó Tamás térdsérülés miatt nem léphetett pályára a Sturm Graz elleni 1-1-es döntetlennel végződő meccsen.

Horvátország

1-1-es döntetlent játszott a Gyurcsó Ádámot is végig a soraiban tudó Hajduk Split a Slaven Belupo otthonában. Honfitársával, Futács Márkóval pedig szerződést bontottak a múlt héten.

Hollandia

Dobos Áron (Fortuna Sittard) sérülés miatt nem lépett pályára az Utrecht ellen (1-1).

Görörgország

Megyeri Balázs (Atromitos) kezdőként játszotta végig a 0-0-al végződő Xanthi elleni bajnokit.

Kádár Tamásék (Dinamo Kijev) hazai pályán szenvedtek 2-0-s vereséget a Karpaty ellen. A magyar válogatott végig a pályán volt.

Dánia

A dán Midtjylland magyar hátvédje, Korcsmár Zsolt ezúttal nem volt a keretben a Bröndby elleni csúcsrangadón. Honfitársa, a Köbenhavn kapusa, Köteles László sem kapott lehetőséget az Esbjerg ellen.

USA

Stieber Zoltánnal a kezdőben a DC United 3-1-es győzelmet aratott az Atlanta United ellen. Sallói Dániel kezdőként, Németh Krisztián csereként lépett pályára a Sporting Kansas City-ben, amely idegenben szenvedett 3-1-es vereséget a Seattle ellen. Bővebben itt!

Izrael

A Korhut Mihályt foglalkoztató Hapoel Beer-Sheva 1-1-et játszott a Maccabi Tel-Aviv ellen, a magyar védő nem volt a keretben.

Kazahsztán

A kazah bajnokságban egyhetes szünet van, így Elek Ákos és Eppel Márton (Kayrat Almaty), valamint honfitársuk, Kleiheisler László (Asztana) a pihenőjüket töltik jelenleg.

Románia

Lang Ádám (CFR Cluj) a kispadról figyelte végig az FC Vitorul elleni találkozót.

Törökország

Feczesin Róbert kezdő volt az Adanasporban, majd a 31. percben sárgát kapott és a szünetben lecserélték az Altay ellen.

Kína

Még a kapu felé nyargaló ellenfelénél is nagyobb sprintet vágott ki Guzmics Richárd, a kínai másodosztályú Yanbian Funde magyar válogatott védője a Heilongjiang Lava Spring FC elleni bajnokin, amelyet végül 2-0-ra így is elveszített csapata. Maga a bekk osztotta meg az érdekes jelenetet, amit ide kattintva tekinthetsz meg!

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)