Ronaldo nélkül már nem szuper a Real, az Atléticoé a szezon első trófeája - videó

A Tallinban rendezett európai Szuperkupa döntőjében madridi párharcot rendeztek, melyen meglepetésre az Atlético hosszabbítás után 4-2-re legyőzte CR nélküli éra első meccsén a Realt.
Privacsek András 2018. augusztus 15., szerda 23:32
Szerző: Privacsek András 2018. augusztus 15., szerda 23:32

Villámrajtot vett az Atlético: az első percben Diego Costa Ramos és Varane mellett is elvitte a labdát, majd szinte az alapvonalról bebombázta Navas kapujába. A Real fokozatosan tért magához, Asensio perdítését még védte Oblak, a 27. percben Bale beadását követően Benzema fejjel egyenlített.

A második félidőben sokáig nem kerültek veszélybe a kapuk, majd a 63. percben Juanfran kézzel vett le egy labdát a tizenhatoson belül, amiért 11-es járt. A büntetőt Ramos a bal sarokba gurította.

A 79. percben egyenlített az Atléti: a csereként beállt Correa gurított középre, Diego Costa pedig három méterről a léc alá vágta a labdát. A rendes játékidőben nem változott az állás, jöhetett a hosszabbítás, melynek 8. percében Saúl óriási gólt lőtt 15 méterről a léc alá. A kegyelemdöfést Koke adta meg a 104. percben, így 2018 Szuperkupa-győztese az Atlético Madrid.

A Realnak ez volt az első tétmeccse idén a Juventushoz távozott Cristiano Ronaldo nélkül.

Európai Szuperkupa-döntő, 2018:

Real Madrid - Atlético Madrid 2-4 (Benzema 27., Ramos 63. - 11-esből, ill. Diego Costa 1., 79., Saúl 98., Koke 104.) - hosszabbítás után