Király Kupa: Idegenben botlott a Barca, háromgólos előnyt szerzett a Real – eredmények, videó

A Barcelona csak 1–1-es döntetlent játszott a Celta Vigo vendégeként, a Real Madrid hozta a kötelezőt a spanyol Király-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.
Csakfoci Admin 2018. január 4., csütörtök 23:11
Szerző: Csakfoci Admin 2018. január 4., csütörtök 23:11

A vendégek viszonylag tartalékosan álltak fel, hiszen Lionel Messi és Luis Suárez is kihagyta a csütörtöki esti meccset.

A vezetést már a 15. percben megszerezték a katalánok, miután André Gomes beadása után José Arnáiz hét méterről betalált az ellenfél kapujába  A 31. percben a hazaiak egyenlíteni tudtak: Iago Aspas lövését hárította Cillessen, de a kipattanót Pione Sisto éles szögből, elemi erővel a rövid felsőbe bombázott.

A második félidőben háromszor is vezetést szerezhetett volna a Barcelona – Sergi Roberto a kapufát is eltalálta - de nem sikerült begyötörni a győztes találatot, így maradt a döntetlen.

Celta Vigo – Barcelona 1-1 (Jose 15., ill. Sisto 31.)

A Real Madrid a Barcelonához hasonlóan tartalékosan lépett pályára, és ha nehezen is – többek közt két büntetővel – nyerni tudott a másodosztályú ellenfele ellen.

Numancia – Real Madrid 0–3 (Bale 35. – 11-esből, Isco 89. – 11-esből, Mayoral 91.

Király Kupa, nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzések

Leganes – Villarreal 1-0 (Amrabat 49.)

Espanyol – Levante 1-2 (Moreno 28., ill. Morales 38., büntetőből, Ivi 74.)

Kedden játszották

Formentera – Alaves 1-3 (Demirovic 36., 65., El Haddadi 81., ill. Rosa 57.)

Lleida – Atlético Madrid 0-4 (Godin 33., Torres 37., Costa 69., Griezmann 90+2.)

Cadiz – Sevilla 0-2 (Nolito 9., Navas 23.)

Las Palmas – Valencia 1-1 (Calleri 36., ill. Rodrigo 85.)