Katalán zászlók miatt büntették meg a Barcelonát

Az UEFA másodszor is súlyosan megbüntette a Barcelonát a lelátón feltűnő katalán nemzeti lobogók miatt.
Szerkesztő 2016. június 4., szombat 14:28
Az UEFA másodszor is súlyosan megbüntette a Barcelonát a lelátón feltűnő katalán nemzeti lobogók miatt.
Szerző: Szerkesztő 2016. június 4., szombat 14:28

Az UEFA pénteken arról tájékoztatta a Barcelonát, hogy 150 ezer eurós büntetést rótt a klubra, mert
a katalán zászló szeparatista változatát, az Esteladát lobogtatták
a szurkolók a csapat több Bajnokok Ligája-mérkőzésén is. A zászlót korábban a spanyol szövetség is betiltotta, a Spanyl Kupa-döntő előtt volt is felháborodás a dologból.

A Barcelona a honlapján megjelentetett közleményben tudatja a szurkolóival a büntetés tényét, és hozzáteszik, a 150 ezer eurós büntetésből csak 100 ezret kell fizitenie a klubnak, a maradék 50 ezret csak akkor, ha a következő időszakban is feltűnnek az Esteladák a lelátón.

"A klub hamarosan fellebbezést nyújt be a döntés ellen, és jogi úton próbál érvényt szerezni igazának, hiszen továbbra is úgy gondoljuk, a zászlók a szabad véleménynyilvánítás eszközei" - olvasható a katalánok közleményében. (origo.hu)

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Szalai kölcsönben távozhat
A török Kasimpasa felé tartó magyar válogatott védő, Szalai Attila várhatóan ezúttal sem végleg, csak kölcsönben hagyja el a Hoffenheimet. (Laola1)
Újpest
Nyugalmas következő napok
A Vojvodina 24 éves támadója, Bamidele Yusuf nem igazol a lilákhoz, és egyelőre mással sincs előrehaladott tárgyalás, így a napokban nem várható bejelentés érkezőről. (Lila Sector)
Szpari
Még ketten jöhetnek
Két játékost még szeretne igazolni a Szpari: egy bal oldali belső védőt és egy jobb oldali szélső középpályást.
Tovább az összes átigazoláshoz