Sallai-bomba, újabb Szoboszlai-gól és Bese-gólpassz - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Dudás Gábor 2017. december 4., hétfő 11:05
Szerző: Dudás Gábor 2017. december 4., hétfő 11:05

Németország

Nem volt jó hétvégéje az RB Leipzig magyar kapusának, Gulácsi Péternek. A Hoffenheim meglepetésre nagyon sima, 4-0-s győzelmet aratott a lipcseiek ellen. Gulácsit ráadásul megtréfálta Serge Gnabry is, aki a félpályáról emelt a kapujába. A vendégeknél a magyar kapus végig a pályán volt, Szalai Ádám a cserepadról figyelte győztes együttesét.

Fordítani tudott (1-2) a Frankfurt Berlinben, így Dárdai Pál csapata maradt a középmezőnyben, jelenleg a 11. a Bundesligában. A legifjabb Dárdai Pál, azaz Dárdai Palkó nem volt ott a meccskeretben.

Pintér Ádám és Megyeri Balázs sem szerepelt ezúttal a másodosztályú Greuther Fürth keretében, csapatuk 2-0-ra kikapott a Duisburg otthonában.

Olaszország

Nagy Ádám csapata, a Bologna 1-1-s döntetlent játszott otthon a Cagliarival, a magyar válogatott középpályás a kispadon ült.

Tovább várat magára Balogh Norbert  idénybeli bemutakozása a Serie B-ben élcsapatnak számító Palermo együttesében, nélküle játszott 0-0-s döntetlent a szicíliai gárda a Venezia ellen.

Spanyolország

A Real Oviedo 2-0-ra nyert a Lorca ellen, idegenben a spanyol második vonalban. A sérüléséből visszatérő Hidi Patrik a 90. percben állt be a vendégekhez.

Franciaország

Lang Ádám nem került be a Dijon keretébe a a Bordeaux elleni francia első osztályú bajnokin. A Dijon az első játékrészben kétszer is hátrányba került, mégis 3-2-s győzelemmel fejezte be a találkozót, köszönhetően Said 86. percben szerzett góljának.

Egészen a bemelegítésig kérdéses volt, hogy Bese Barnabás egyáltalán vállalni tudja-e a játékot a Nancy elleni francia másodosztályú bajnokin. A Le Havre magyar válogatott jobbhátvédjét a hétfői edzésen közvetlen közelről rúgták arcon a labdával, kisebb agyrázkódást is szenvedett légiósunk, aki azonban így is pályára tudott lépni egy félidő erejéig kedden este.

Bese az előzmények ellenére is remek napot fogott ki csapatával együtt, és végül fontos szerepet játszott a Le Havre 3-0-s idegenbeli sikerében. A szünetig a pályán lévő magyar futballista – ő maga kérte a cseréjét edzőjétől – klubja és a végül duplázó Jean-Pascal Fontaine első találatát készítette elő egy ügyes kényszerítőt követően, csapattársa lábára “varázsolva” a labdát.

Anglia

Bogdán Ádám most sem került be a Liverpoolba, amely 5-1-re nyert a Premier League-újonc Brighton otthonában.

Skócia

László Csaba együttese, a Dundee United 2-1-re nyert a Dunfermline ellen a skót másodosztályban, és mivel a St. Mirren kikapott, így az élre állt a magyar edző csapata.

Lengyelország

A Legia Varsó 2-2-t játszott a Sandecja otthonában a lengyel élvonalban. A hét közben bírált és a télen minden bizonnyal kölcsönbe kerülő Nagy Dominik nem volt a keretben.

A Termalica 4-2-re kikapott a Zaglebie Lubin otthonában. Kecskés Ákos a cserepadon kapott helyet.

Gyurcsó Ádám együttese, a sereghajtó Pogon Szczecin a Jagiellonia vendégeként lépett pályára az Ekstraklasában, és egy 9. percben született hazai gólnak köszönhetően ismét pont nélkül maradtak a vendégek. A héten ugyancsak kritizált Gyurcsó a 80. minutumban, csereként állt be, de ő sem tudott pontot menteni. A Pogon utolsó a 16 csapatos bajnokságban.

Ukrajna

Kádár Tamás végig a pályán volt a a Dinamo Kijevben, amely 5-1-re ütötte ki a Mariupol gárdáját és tartja második helyét a bajnokságban.

Szlovákia

A szlovák élvonalban a DAC Vida Krisztopherrel, Kalmár Zsolttal és Mervó Bencével állt fel, és játszott 0-0-s döntetlent a Presov ellen. Vida az 56., Mervó a 63. percig volt a pályán, Kalmár végigjátszotta az összecsapást.

A Slovan 1-1-re végzett a Trencsénnel, Holman Dávidot a szünetben lecserélte edzője. A Slovan és a DAC is 31-31 ponttal áll – előbbi a negyedik, utóbbi az ötödik.

Ausztria

A Rapid 0-0-s döntetlent játszott a Wolfsberger ellen. Szántó Tamás a cserepadról nézte a meccset.

Varga Barnabás neve nem szerepelt a mattersburgi keretben, csapata 1-0-ra nyert a LASK ellen.

Szoboszlai Dominik góljával és gólpasszával nagy szerepet vállalt a Liefering pontszerzésében (2-2) a Wattens elleni másodosztályú bajnokin.

Dánia

A Midtjylland, azaz Korcsmár Zsolt klubja hétfőn játszik az Odense ellen bajnokit, hazai pályán.

Horvátország

A Futács Márkót sérülése miatt továbbra is nélkülözni kényszerülő Hajduk Split gárdája 2-1-re nyert idegenben, a Rijeka elleni rangadón.

Svájc

Vécsei Bálint csereként állt be a 90. percben a Luganóba, amely 1-0-ra győzött a Grasshoppers otthonában.

Belgium

Köteles Lászlót nem nevezte a Genk együttese a Mechelen elleni, idegenben elveszített (2-3) bajnokira.

Törökország

Koman Vladimir végigjátszotta a találkozót az Adanasporban, amely 1-0-ra kapott ki a Boluspor elleni másodosztályú bajnokin.

Ciprus

Múlt heti duplája után Sallai Roland ismét az APOEL kezdőcsapatának a tagja volt az Ermis elleni hazai bajnokin. A találkozó gyors gólváltással kezdődött, majd a hajráig maradt az 1-1-es állás. A 80. percben azonban jó labdát kapott a magyar csatár, és 14 méterről a rövid sarokba bombázott. Az APOEL ezzel nyert 2-1-re. Sallainak kilencedik bajnokiján ez volt az ötödik találata. Az APOEL harmadik a tabellán, de egy meccsel kevesebbet játszott, mint a három ponttal előtte álló listavezető.

Albánia

A Partizani magyar légiósa, Adorján Krisztián nem volt ott a keretben a Lushnja otthonában 3-0-ra megnyert bajnoki során.

Izrael

Korhut Mihály, a Hapoel Beer-Sheva balbakkje nem volt ott a keretben sem az Ironi Kirjat Smona ellen 3-1-re megnyert bajnokin.

USA

Nikolics egy csapatba került David Villával és Giovincóval - hivatalos
Ott van az MLS álomcsapatában a gólkirályi címet nyert magyar válogatott támadó.

Arab Emírségek

Dzsudzsák Balázs (Al Wahda) nem került keretbe az Ayman elleni bajnokin, felbukkant viszont itthon, a Ferencváros és a Videoton NB I-es rangadóján.