Remek magyar gólok Szlovákiában, Nikolics rekorder lett - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a külföldön játszó magyar légiósokkal Európa, Ázsia és Amerika pályáin.
Dudás Gábor 2017. szeptember 18., hétfő 11:45
Szerző: Dudás Gábor 2017. szeptember 18., hétfő 11:45

NÉMETORSZÁG

1-1-s döntetlennel ért véget két, az Európa Ligában szereplő német csapat csatája vasárnap: a sérült Szalai Ádámot nélkülöző Hoffenheim nem bírt hazai pályán a Dárdai Pál edzette Herthával. A hazaiak így négy forduló után is veretlenek (otthon pedig 2016 májusa óta nem kaptak ki!), a középmezőnyben helyet foglaló berlini gárda eközben először szerzett pontot idegenben.

Szalai Ádám sérülés miatt hiányzott a Bayern München elleni rangadóról, amelyet csapata bravúros 2-0-val abszolvált.

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapujában játszott 2-2-es döntetlent a Mönchenglabdach ellen a Bundesligában.

Megyeri Balázs és Pintér Ádám csapata, a Greuther Fürth hazai pályán 3-1-re legyőzte az eddig veretlen Fortuna Düsseldorfot a Bundesliga 2 hatodik fordulójában, így elkönyvelhette az első sikerét ebben a szezonban. Megyei végig védett, Pintér pedig végig a kispadon ült.

OLASZORSZÁG

A Bologna a Fiorentina otthonában kapott ki 2-1-re az élvonalban, Nagy Ádám végig a kispadon ült a vendégeknél.

SPANYOLORSZÁG

A súlyos sérülésen átesett Hidi Patrik természetesen nem játszhatott az Oviedóban, amely 1-0-ra győzte le az eddig veretlen Cádizt.

FRANCIAORSZÁG

A Dijon nem nevezte Lang Ádámot a Saint-Étienne elleni bajnokira, amelyet a vendégek egy büntetővel nyertek meg 1-0-ra.

Rangadó várt péntek este a Bese Barnabást foglalkoztató Le Havre csapatára. Az ezúttal a válogatott hátvéd nélkül felálló gárda a Brest otthonában lépett pályára, és sokáig úgy nézett ki, nem születik gól, ám a 89. percben Diallo révén betaláltak a hazaiak, akik ezzel megszerezték a három pontot, és pontszámban beérték a jelenleg harmadik helyen álló Le Havre-t.

LENGYELORSZÁG

Kecskés Ákos (Termalica) végig a pályán volt, miközben csapata 1-0-ra kikapott a Sandecja Nowy Sącz vendégeként.

Nagy Dominik is végig játszott a Legia Warszawában, amely 1-0-ra verte otthon a Cracoviát és jelenleg a 4. a tabellán.

A Pogon Szczecin 3-1-re kikapott a Wisla Plocktól a lengyel élvonalban. Gyurcsó Ádám kezdőként 62 percet futballozott.

UKRAJNA

Folytatta vereség nélküli bajnoki szereplését a Dinamo Kijev az ukrán bajnokságban, soraiban a magyar válogatott Kádár Tamással. Csapata 2-1-re verte idegenben az Olimpik Donyecket, Kádár pedig végig a pályán volt és a 77. percben sárga lapot kapott.

SZLOVÁKIA

3-2-re győzött a Zlate Moravce (Aranyosmarót) otthonában a DAC, amely előbb vezetett, majd vesztésre is állt. Kalmár Zsolt két gólt szerzett Marco Rossi csapatában. A középpályás és Vida Kristopher is kezdő volt, előbbi végig is játszotta a találkozót, míg utóbbit a 78. percben cserélte le Marco Rossi (Mervó Bence nem került be a keretbe).

Megszerezte első gólját a Slovanban Holman Dávid, és ez a találat is kellett ahhoz, hogy a pozsonyiak legyőzzék a Ruzomberok (Rózsahegy) együttesét 2-1-re. A magyar támadó középpályás végigjátszotta a meccset.

AUSZTRIA

A sérült Szántó Tamás nem volt ott a Rapid Wien keretében, a bécsiek 2-2-s döntetlent játszottak az Altach csapatával.

A Mattersburg sem nevezte Varga Barnabást, csapata pedig 1-0-ra kapott ki otthon a címvédő Salzburgtól.

Szoboszlai Dominik végig a pályán volt az FC Lieferingben az osztrák másodosztályban, azonban ők sem jártak sikerrel. A Wattens otthonában rendezett bajnokin 1-0-ról fordítva még volt 1-2 is az állás Szoboszlaiék javára, ám a második félidő elején tizenkét percen belül kaptak két gólt, ami megpecsételte a sorsukat. Ezzel ötödikek a tíz csapatos ligában.

DÁNIA

A Korcsmár Zsoltot foglalkoztató Midtjylland 5-1-re győzött a Hobro elleni bajnokin, a magyar válogatott védő kezdőként játszotta végig a 90 percet.

SVÁJC

A Vécsei Bálintot ezúttal a kispadon jegelő Lugano a kupában lépett pályára, és csak nagy csatában, egy 94. percben esett góllal ejtette ki a harmadosztályú Könizt.

CIPRUS

Sallai Roland csapata, az APOEL Nicosia csak hétfőn este lép majd pályára az Anorthosis elleni rangadón.

KAZAHSZTÁN

Elek Ákos végig a pályán volt, a Kayrat Almaty pedig 5-1-re verte idegenben a Tarazt, így átvette az első helyet a tabellán a három meccsel kevesebbet játszott, Kleinheisler Lászlót sérülés miatt nélkülöző Astanától. Elek a 38. percben sárga lapot kapott.

USA

Múlt heti gólja után ismét betalált az MLS-ben Nikolics Nemanja. Légiósunk ezúttal is kezdőként lépett pályára a Chicago Fire színeiben a D.C. United elleni bajnoki mérkőzésen, amelyet magabiztosan nyert meg csapata. Az ellenfélnél is szerepelt egy magyar, Stieber Zoltán a 78. percben, csereként lépett pályára. Nikolicsék a 23. percben egy öngóllal kerültek előnybe, amit a 62. minutumban dupláztak meg. A kegyelemdöfést a magyar támadó adta meg az ellenfélnek, a 90. percben büntetőből állította be a 3-0-s végeredményt, majd közvetlenül utána le is cserélték. A Chicago csatára egyébként a 18. gólját szerezte a bajnokságban, ezzel pedig beállította Ante Razov 2000-es klubrekordját az egy idényben szerzett gólok tekintetében.

Érdekesen alakult a Sporting Kansas City és a New England Revolution összecsapása. Ezen a találkozón is lehetett volna mindkét oldalon magyar pályára lépő, ám a hazaiaknál Sallói Dániel sérülés miatt nem került ezúttal a keretbe.

Ott volt viszont a vendégek kezdőjében Németh Krisztián. A New England gyorsan vezetést is szerzett, a 11. percben azonban Némethet kiállította a játékvezető. A hazaiak gyorsan egyenlítettek, majd már a félidő előtt átvették a vezetést, végül 3-1-re verték meg a vendégcsapatot.

IZRAEL

Korhut Mihály végig a pályán volt Hapoel Beer-Sheva csapatában, és 1-0-s győzelemnek örülhetett a Bnei Yehuda otthonában.

ARAB EMÍRSÉGEK

Dzsudzsák Balázs két gólpasszal járult hozzá, hogy az al-Vahda kiütéses, 5-0-s sikerrel kezdje a szezont a Dibba ellen. Dzsudzsák 90 percet volt a pályán.

HONGKONG

Kezdőként játszott végig hongkongi bajnok és kupagyőztes csapatában, a Kitchee FC-ben a 40-szeres magyar válogatott középpályás, Vadócz Krisztián. Klubja 1-1-s döntetlent játszott a Pegasus otthonában és veretlenül áll a tabella élén, három fordulót követően, épp legutóbbi ellenfelét megelőzve.

KÍNA

Guzmics Richárd is bekerült a kínai élvonal 25. fordulójának válogatottjába: a sereghajtó Yanbian Funde magyar válogatott védője a toutiao.com oldalán megjelent álomcsapatba az 5. helyen tanyázó Shandong Luneng elleni 1-1-et követően kapott komoly elismerést.

Huszti Szabolcs sérült, nem játszott a Changchun Yatai együttesében, amely 5-1-re verte idegenben a Tianjin Teda csapatát.

DÉL-KOREA

Hiába vezetett már 2-0-ra is Feczesin Róbert csapata, a Jeonnam Dragons, végül a végén örülnie kellett az egy pontnak is a Kangwon vendégeként. Feczesin végig játszott, a 60. percben sárga lapos figyelmeztetésben részesült.