Nagy Ádámék 0-1-ről húzták be a Serie A magyar rangadóját - videó, eredmények

Két magyar is kezdő volt Bolognában - ez történt az olasz bajnokságban.
Dudás Gábor 2016. november 20., vasárnap 16:00
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 20., vasárnap 16:00

TABELLA: A Serie A állása itt - kattints!

Nagy Ádám a 82. percig a pályán volt és hasznos mezőnymunkát végzett a Bologna-Palermo olasz bajnokin, amelyet 3-1-re nyertek meg a hazaik, méghozzá hátrányból fordítva, hosszú hetek után első sikerüket aratva.

A szicíliaiak ugyan a 9. percben vezetést szereztek Nestorovski találatával, de Nagy csapata fokozatosan felőrölte ellenfelét és végül megérdemelt sikert aratott. A vendégeknél Sallai Roland 66 percet játszott, lecserélését követően kapta csapata a második és a harmadik gólt. Balogh Norbert sérülése miatt nem játszhatott.

A Fiorentina az Empoli (4-0), a Torino a Crotone otthonában (2-0) győzött, utóbbi egy hajrábeli Belotti-duplával, a Sampdoria pedig kicsit korábban úgy verte a Sassuolót 3-2-re, hogy a 83. percben még 0-2-re állt.

A Roma hiába vezetett, egy 90. percben esett 11-es góllal kikapott 2-1-re az Atalanta pályáján. A nagy rivális Lazio közben 3-1-re nyert a végén tíz emberre fogyatkozó Genoa ellen a fővárosban.

SERIE A, 13. FORDULÓ:

Bologna – Palermo 3-1 (Destro 20., Dzemaili 67., Viviani 72., ill. Nestorovski 9.)

Atalanta – AS Roma 2-1 (Caldara 62., Kessie 90. – 11-esből, ill. Perotti 40. – 11-esből)

Empoli – Fiorentina 0-4 (Bernardeschi 27., 61., Ilicic 47., 67. – az elsőt 11-esből)

Lazio – Genoa 3-1 (F. Anderson 11., Biglia 58. – 11-esből, Wallace 66., ill. Ocampos 52.)

Crotone – Torino 0-2 (Belotti 80., 89.)

Sampdoria – Sassuolo 3-2 (Quagliarella 84., Muriel 86., 91. – a másodikat 11-esből, ill. Ricci 64., Ragusa 74.)

20:45: AC Milan – Internazionale