A Juve nyerte a fontos rangadót, a MU emberelőnyben, a 94. percben bukta el a győzelmet - videók

A torinóiak a korábbi Roma-játékos Benatia góljával nyertek. A manchesteriek a Leicester ellen fordítottak, de nem szereztek három pontot.
Budai László 2017. december 23., szombat 22:41
Szerző: Budai László 2017. december 23., szombat 22:41

Serie A

A Juventus kezdte jobban a Roma elleni rangadót, amelyen az is eldőlt, hogy a Farkasok utolérik-e a Juvét, vagy utóbbi tapadhat a Napolira. A torinóiak a 18. percben vezetést is szereztek: Alisson hiába védett két nagyot, a flipperezés vége az lett, hogy Benatia a kapuba lőtt (1-0). A Zebrák a mérkőzés további részében is sokkal többet próbálkoztak kapura lövéssel, igaz, a hajrában kiegyenlíthetett volna a Roma, de minden nagy lehetőségét kihagyta. A Juve végül megtartotta előnyét és nyert (1-0). Ezzel egy pontra feljött a délután nagy meccsen nyerő Napolira.

TABELLA: ÍGY ÁLL A SERIE A

Premier League

A Leicester egy igen ritkán látható kontra végén Vardy góljával került előnybe a Manchester United elleni mérkőzésen. A vendégek részéről Mata még a félidő előtt egyenlített, majd szabadrúgásból, a második félidőben a vezetést is megszerezte a MU-nak. A hajrában a hazaiaktól kiállították a csereként beállt Amartey-t, aki mindössze 16 perc alatt bezsebelt két sárgát. Úgy tűnt, a manchesteriek így be is húzzák a meccset, de jött a feketeleves: Maguire a 94. perben, a hosszabbítás utolsó másodperceiben egyenlített a Leicesternek (2-2).

TABELLA: ÍGY ÁLL A PL