Totti beérte Maldinit és viharos meccset döntött el - videó

A heves esőzés miatt megnyúlt találkozón a csereként beállt kapitány lett a hős.
Dudás Gábor 2016. szeptember 11., vasárnap 16:08
Szerző: Dudás Gábor 2016. szeptember 11., vasárnap 16:08

Francesco Totti 11-esből lőtt góljával győzött az AS Roma a Sampdoria elleni olasz bajnokin. A találkozó több szempontból is emlékezetes marad majd.

Egyrészt rendkívül hosszú szünetet kellett tartania az ítéletidő miatt, 2-1-s vendégvezetésnél a játékvezető úgy döntött, hogy félbeszakítja az összecsapást. Totti az özönvízszerű esőzés ellenére nem "menekült" az öltözőbe, hanem a pálya szélén melegített sokáig…

Majd a kényszerpihenőt követően beállt és ezzel utolérte Paolo Maldini történelmi csúcsát: Totti lett a második játékos, aki 25 Serie A-idényben lépett pályára.

Meg is ünnepelte a jubileumát, előbb Dzekónak adott gólpasszt, majd értékesítette a büntetőjét a 93. percben, ezzel győzött 3-2-re a Roma.

AS Roma – Sampdoria 3-2 (Salah 8., Dzeko 61., Totti 93. – 11-esből, ill. Muriel 18., Quagliarella 41.)