A Bundesligára a kíváncsi a legtöbb szurkoló.
Továbbra is a német Bundesligában a legmagasabb az átlagnézőszám a labdarúgásban - számolt be az MTI.
A helyi liga közlése szerint a 2015–2016-os idény 306 mérkőzését átlagosan 42 421 szurkoló látta a helyszínen, ez a szám megközelíti az előző szezonból származó 42 685-ös rekordot.
Az elmúlt idényben összesen 12 980 815 nézőt számoltak a Bundesliga-meccseken, a 18 stadion kihasználtsága 91 százalékos volt.
Összehasonlításképpen: az angol Premier League-ben 36 452 volt az átlagos nézőszám 2015–2016-ban, bár ott több klubnak – így a Watfordnak, a Swansea Citynek vagy a Bournemouth-nak – kicsi a stadionja. Spanyolországban 28 168-as átlagnézőszámot regisztráltak a Primera División mérkőzésein.
Átigazolások
Nyíregyháza
Tijani és Dreskovic sem marad
Bódog Tamás elárulta, a klubtulajdonos biztosította, hogy ütőképes keretet alakíthatnak ki a következő szezonra is. Muhamed Tijanit és Meldin Dreskovicot viszont nem tudják megtartani. (M1)
Puskás Akadémia
Duarte kérői
A Csakfoci értesülései szerint spanyol, angol és svájci érdeklődés is van a Puskás Akadémia középpályása, Laros Duarte iránt. De az Újpest is harcba szállhat érte.
DVSC
Youga elköszönt
Amos Youga az Instagramon búcsúzott el a debreceni klubtól, így biztossá vált, hogy máshol folytatja pályafutását.