Szalaiék kettővel is vezettek a Bayern ellen, de simán kikaptak, Gulácsiék sem nyertek – videó

A Hoffenheim hétgólos mérkőzést játszott a Bayernnel, az RB Leipzig 1-1-re végzett, a Dortmund a hosszabbításban mentett pontot.
Budai László 2018. január 27., szombat 17:23
Szerző: Budai László 2018. január 27., szombat 17:23

Nem sok mindennek örülhettek eddig a magyarok a Bundesligában. A Szalai Ádám nélkül felálló Hoffenheim óriási meglepetésre már 12 perc alatt kétgólos előnybe került a Bayern München otthonában: előbb Gnabry kihagyott 11-ese után lőtt a kapuba Uth, majd Gnabry javított, és talált be átlövésből. A bajorok azonban hamar ledolgozták előnyüket: Lewandowski közeli találatával és Boateng fejesével már a 25. percben 2-2 volt az állás. A Bayern pedig a második félidőben Coman és Vidal góljával el is döntötte az összecsapást, sőt, a végén még Wagner is betalált (5-2). A magyar csatárt nem cserélte be edzője.

Szintén vezetett, de mégsem nyert a Gulácsi Péterrel felálló Leipzig, amely egy pontot azért szerzett a Hamburg ellen (1-1).

A Dortmund pedig meglepetésre a Freiburggal nem bírt, a sárga-feketék csak a 93. percben mentették döntetlenre az összecsapást (1-1).

BUNDESLIGA: ÍGY ÁLL A TABELLA

Bundesliga, 20. forduló

Dortmund-Freiburg 2-2 (Kagawa 9., Toljan 93. ill. Petersen 21., 68.)

Köln-Augsburg 1-1 (Jojic 40., ill. Caiuby 77.)

Leipzig-Hamburg 1-1 (Bruma 9., ill. Kostic 29.)

Stuttgart-Schalke 0-2 (Naldo 14., Harit 19. – 11-esből)

Bayern-Hoffenheim 5-2 (Lewandowski 21., Boateng 25., Coman 64., Vidal 66., Wagner 90., ill. Uth 3., Gnabry 12.)