Légiósok: Vegyes eredménnyel zárták 2019-et a "magyaros" Bundesliga-csapatok

A Bundesliga 17. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein a Gulácsi Péterrel kezdőben felálló RB Leipzig hazai pályán 3-1-re nyert az Augsburg ellen, Szalai Ádám kezdőként 66 percig volt pályán a Mainzban, mely a hosszabbíatásban kapott ki a Leverkusen ellen, míg a Sallai Rolandot izomsérülés miatt nélkülöző Freiburg 2-2-t játszott a Schalke vendégeként.
Csakfoci Admin 2019. december 21., szombat 17:30
Szerző: Csakfoci Admin 2019. december 21., szombat 17:30

A listavezető RB Leipzig hazai pályán 0-1-ről fordítva 3-1-re legyőzte az Augsburgot a német labdarúgó-bajnokság idei utolsó, 17. fordulójának szombati játéknapján. A Willi Orbánt sérülés miatt hosszabb ideje nélkülöző lipcseieknél Gulácsi Péter végigvédte a találkozót, melynek megnyerésével csapata nagy lépést tett az őszi elsőség felé.

A forduló előtt azonos pontszámmal második Borussia Mönchengladbach 18.30-kor lép pályára a Hertha BSC stadionjában.

A címvédő Bayern München a hajrában szerzett gólokkal verte meg a Wolfsburgot, amely még sosem nyert a bajorok vendégeként.

A Szalai Ádámot a 66. percben lecserélő Mainz odahaza kapott ki a Bayer Leverkusentől, míg a Gelsenkirchenben döntetlent elérő Freiburgban a szintén magyar válogatott Sallai Roland sérülés miatt kimaradt a keretből. (MTI)

Bundesliga, 17. forduló - végeredmények

RB Leipzig - Augsburg 3-1 (Laimer K. 68., Schick P. 80., Poulsen Y. 90.. ill. Niederlechner F. 8.)

Mainz - Leverkusen 0-1 (Alario R. 93.) - piros lap: Wendell 77. (Leverkusen)

Schalke - Freiburg 2-2 (Serdar S. 26., Kutucu A. 80., ill. Petersen N. 54. - 11-esből, Grifo V. 67. - 11-esből)

Bayern München - Wolfsburg 2-0 (Zirkzee J. 86., Gnarby S. 89.)

Köln - Werder Bremen 1-0 (Curdoba J. 39.)

Topligák: Egygólos előnyről bukott a Dortmund, hengerelt az AS Roma – eredmények, videók
A Dortmund hiába vezetett a szünetben 1-0-ra a Hoffenheim vendégeként, a hazai csapat a hajrában nyolc perc alatt két gólt szerzett, és végül 2-1-re nyert. Az AS Roma a félidőben már 2-1-re vezetett a Fiorentina otthonában, majd még két gólt szereztek a vendégek, így kiütéses 4-1-es győzelmet arattak a bajnokság 17. fordulójában.