Kétgólos különbséggel nyerte az osztályozó első meccsét a Wolfsburg – videó

A Wolfsburg hazai pályán 3-1-re nyert a másodosztályban harmadik helyen végző Holsten Kiel ellen.
Csakfoci Admin 2018. május 17., csütörtök 22:25
Szerző: Csakfoci Admin 2018. május 17., csütörtök 22:25

A találkozó első gólját Divock Origi szerezte a hazaiak részéről a 13. percben, miután a vendégek kapusáról kipattanó labdát vágta közelről a kapuba. A 34. percben a Kiel egyenlíteni tudott Kingsley Schindler révén. Az első félidő hajrájában Josip Brekalo vezetéshez juttatta a hazaiakat egy tizenhat méterről eleresztett bombájával, így 2-1-el mentek pihenni a felek.

A második játékrészben egyetlen gól született, amit Yunus Malli szerzett, kialakítva ezzel a 3-1-es végeredményt az osztályozó első meccsén, amivel a Wolfsburg közel került ahhoz, hogy bentmaradjon a Bundesligában.

Bundesliga, osztályozó, 1. mérkőzés:

Wolfsburg-Holsten Kiel 3-1 (Origi 13., Brekalo 40., Mali 56., ill. Schindler 34.)

Wolfsburg: Casteels – Brooks, Knoche, Uduokhai – William, Malli (86. Camacho), Guilavogui, Arnold (C), Steffen (81. Błaszczykowski) – Origi (90+1. Dimata), Brekalo.

Holsten Kiel:  Kronholm – Herrmann, Schmidt, Czichos (C), van den Bergh – Peitz (61. Mühling) – Schindler, Drexler, Kinsombi, Lewerenz (61. Seydel) – Ducksch.

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.