Felkészülés: A Herthának a tizenegyesekkel is meggyűlt a baja, Gulácsi egy félidőt kapott

A Winter Cup elnevezésű németországi tornán szerepelt szombaton a Dárdai Pál vezette Hertha BSC. A berliniek az elődöntőben büntetőkkel, a döntőben pedig egy góllal maradtak alul. Eközben az RB Leipzig győzelemnek örülhetett.
Csakfoci Admin 2018. január 6., szombat 19:03
Szerző: Csakfoci Admin 2018. január 6., szombat 19:03

A Bundesliga jövő hétvégén esedékes 2018-as folytatására készülve ma egy Winter Cup elnevezésű tornán vett részt Biefeldben a Hertha. A négy együttes részvételével zajló tornán kétszer harminc perces összecsapásokra került sor.

Dárdaiék első mérkőzésükön a Kölnnel csaptak össze, ám a találkozó nem hozott gólt. A meccset büntetőkkel döntötték el, ebben azonban a kölniek 4-1 arányban jobbnak bizonyultak. Az első játékrészben a Dárdai-csapat volt a támadóbb, a második félidőben azonban a kölnieknek is megvoltak a lehetőségeik.

A helyosztón, a harmadik helyért a Hannover volt a berliniek ellenfele. A támadólag fellépő csapatok találkozóján Maier a 27. percben szerzett gólt, és a második félidőben hiába tett jelentős erőfeszítéseket a Hertha az egyenlítésért, ez nem sikerült, így a berlini kék-fehérek a torna negyedik helyén végeztek.

Eközben Gulácsi Péterék is pályára léptek felkészülési mérkőzésen a cseh Dukla Praha ellen, és a Lipcse 1-0-s félidő után 2-0-s sikert aratott. A magyar válogatott hálóőr az első félidőben kapott lehetőséget.