Dárdai: Győzelem! - 11 éves átkot törtek meg a rajton

Szép góllal, majd egy drámai találattal nyerte meg első bajnoki meccsét a Hertha, ráadásul egy olyan ellenféllel szemben, amelyet nagyon rég vert meg otthon.
Dudás Gábor 2016. augusztus 28., vasárnap 15:26
Szerző: Dudás Gábor 2016. augusztus 28., vasárnap 15:26

Langyos első félidőt követően, 0-0-s eredmény mellett és némi füttyszó kíséretében vonultak az öltözőbe a csapatok.

A szünet után pár perccel élénkült meg a meccs, mindkét oldalon voltak veszélyes lehetőségek, majd az 56. percben majdnem vezetést szerzett a Hertha: a freiburgi Höfler véletlenül saját kapuját vette célba, de a kapufa mentett. A 62. percben azonban egy remek akció végén, 15 méterről kilőtte a cseh Darida a kapu bal oldalát volt csapata ellen (1-0).

A 69. percben a vendégek legveszélyesebb játékosa, az olasz Grifo tekert centikkel a berlini kapu mellé, válaszul Ibisevic lőtt a kapu mellé estében a másik oldalon.

{div class:widget-box}{module Lájkolj minket!}{/div}A labdát többet birtokló és pontosabban is passzoló, a második félidőben sokkal összeszedettebb Hertha a 93. percig őrizte előnyét, akkor azonban Höfler egy szöglet utáni fejessel egyenlíteni tudott (1-1). De nem volt még vége, a Skjelbred sérülése miatt tíz emberrel támadó Herthában Dárdai nyerő cseréje, Schieber a hálóba pofozta a labdát Höfler segítségével (2-1), így drámai sikerrel kezdte a Bundesliga idényét a házigazda.

A fővárosiak 2005 április óta nem győzték le otthon a Freiburgot a bajnokságban, vasárnap viszont megtörte az átkot az 50. Bundesliga-meccsén a kispadon ülő Dárdai Pál csapata, több mint 40 ezer szurkoló nagy örömére.

Hertha BSC – Freiburg 2-1 (Darida 62., Schieber 95., ill. Höfler 93.)