Gulácsi büntetőt védett, már vezetik a bajnokságot - videó

Továbbra is veretlenül szárnyal a magyar kapus csapata, Storck kiszemeltje döntötte el a meccset.
admin 2016. november 18., péntek 21:31
Szerző: admin 2016. november 18., péntek 21:31

Azzal a tudattal lépett pályára a Leverkusen otthonában a Gulácsi Pétert foglalkoztató RB Leipzig, hogy amennyiben legalább egy pontot szereznek, átvehetik a vezetést a Bundesliga tabelláján.

Borzalmasan kezdtek azonban a vendégek, Kampl már az első percben bevette a magyar válogatott kapus hálóját, de a válasz sem késett sokáig, Baumgartlinger öngóljával négy perc után már egyenlő volt az állás.
Az első félidő hosszabbításában Brandt révén ismét előnybe került a Leverkusen, ám fordulás után beindult a Lipcse, ehhez pedig a magyar kapus hatalmas bravúrja is kellett. Az eddigi remek teljesítményével komoly elismeréseket begyűjtő hálóőr ezúttal is bizonyította rátermettségét: az 54. percben a kíméletlen ítéletvégrehajtónak tartott Calhanoglu 11-esét kivédte Gulácsi.

Forsberg szép találatával előbb visszajöttek a meccsbe a lipcseiek, a hajrában pedig a magyar felmenőkkel rendelkező, a válogatottnál is szóba került Willi Orban góljával fordítottak Gulácsiék. Ezzel a győzelemmel tovább íródik az újonc tündérmeséje, a 11 forduló után is veretlenül álló RasenBallsport 3 pont fórral, a Bayern München előtt vezeti a Bundesligát.

GULÁCSIÉK A BAYERN ELŐTT - A BUNDESLIGA TABELLÁJA

Leverkusen - RB Leipzig 2-3 (Kampl 1., Brandt 45+2., ill. Baumgartlinger 4. - öngól, Forsberg 67., Orban 81.)