A Borussia Dortmund a Bundesliga 22. fordulójában kiütéses, 4-0-s győzelmet aratott hazai pályán az Eintracht Frankfurt ellen.
Dortmund - Frankfurt 4-0 (Piszczek 33., Sancho 50., Haaland 54., Guerreiro 74.)
9 percet kellett várni a mérkőzés első komolyabb helyzetére, amikor Guerreiro szabadrúgása a bal oldali kapufán csattant. A 33. percben a portugál klasszis beadását Hakimi szelídítette meg, majd visszagurított Piszczeknek, aki kilőtte a bal alsó sarkot.
Az 50. percben Witsel indította Sanchót, aki egy csellel becsapta Abrahamot, majd a centire pontosan a rövid sarokba tüzelt. Négy perccel később Hakimi passzából Haaland továbbított az üres kapuba, s ezzel történelmet írt, hiszen 5. Bundesliga-meccsén a 8. gólját jegyezte.
A 4-0-s végeredményt egy rossz felszabadítás után Guerreiro állította be, s Dortmund a mostani sikerrel feljött a második helyre a tabellán.
Összefoglaló
Átigazolások
Légiósok / Nyíregyháza
Nyárig marad a meglepetésember
A Dundee Unitedben meghatározó szerepet játszó Keresztes Krisztián csak a nyáron válthat klubot, a Nyíregyháza kölcsönjátékosa addig marad az opcióval is rendelkező skótoknál. (Nemzeti Sport)
DVSC
2-3 új igazolás várható még
Két-három posztra keresnek erősítést a piros-fehérek, ám ezek a tárgyalások még nem zárultak le. A támadósorba és a középpályára érkezhet új játékos. (haon.hu)
Légiósok
Horvath Amerikában
A 30 éves, félig magyar származású, de amerikai válogatott kapus, Ethan Horvath az MLS-ben szereplő New York Red Bullshoz igazolt az angol harmadosztályú Cardiff Citytől.