A Dortmund 25 perc után 4-0-ra vezetett, de így sem nyert - eredmények, videó

A Dortmund és a Schalke elképesztő mérkőzést játszott egymással. Gulácsi Péterék 2-0-ra nyertek.
Budai László 2017. november 25., szombat 18:04
Szerző: Budai László 2017. november 25., szombat 18:04

Rendkívül fordulatos mérkőzést játszott egymással a Borussia Dortmund és a Schalke együttese. 25 perc elteltével már 4-0 állt az eredményjelzőn - Aubameyang, Stambouli (öngól), Götze és Guerreiro is eredményes volt. Jogosan hihették azt a hazai szimpatizánsok, hogy újabb 3 pont tulajdonosa lett csapatuk. A vendégek azonban ezt másképp gondolták, s a 86. percig három szép találatot szereztek, majd a bravúros teljesítményt Naldo koronázta meg egy 94. percben szerzett fejes góllal (4-4). A pazar felkapaszkodáshoz az is kellett, hogy Aubameyangot a 72. percben kiállítsák.

A Gulácsi Péterrel a soraiban felálló LP Leipzig csapata magabiztosan verte a tabella 17., utolsó előtti helyén szerénykedő Werder Bremen alakulatát. A hazaiak a teljes mérkőzés során fölényben játszottak, több esélyük is adódott a gólszerzésre, és két alkalommal meg is rezgett a brémaiak hálója. A 34. percben Keita egy kipattanó labdát vágott be a kapufa segítségével, a 87. percben pedig sikerült bebiztosítani a győzelmet, mikor egy szögletet követő tisztázás után Bernardo elé került a labda, aki erőből lőtt a bal alsó sarokba (2-0).

Bundesliga 13. forduló

Augsburg - Wolfsburg 2-1 (Gregoritsch 51., Finnbogason 78., ill. Didavi 40.)
Frankfurt - Leverkusen 0-1 (Volland 76.)
Freiburg - Mainz 2-1 ( Petersen 51., Kath 90+1., ill. Berggreen 90+2.)
RB Leipzig - Werder Bremen 2-0 ( Keita 34., Bernardo 87.)

Dortmund - Schalke 4-4 ( Aubameyang 12., Stambouli 18. - öngól, Götze 20., Guerreiro 25., ill. Burgstaller 61., Harit 65., Caligiuri 86., Naldo 90+4.)