Dárdaiék "történelmi" sorozatban, nagyon kitömte ellenfelét a Bayern - eredmények, tabella

Dárdai Pál együttese hiába játszott fölényben, nem tudott nyerni a Bundesligában, Szalai Ádám nélkül győzött simán a Hoffenheim, a bajorok pedig kiütötték ellenfelüket.
Csakfoci Admin 2018. március 10., szombat 17:45
Szerző: Csakfoci Admin 2018. március 10., szombat 17:45

A német Bundesliga 26. fordulójának szombati játéknapján a listavezető Bayern München már az első félidőben eldöntötte a Hamburg elleni mérkőzését. A bajorok végül komoly erődemonstrációt tartottak, és 6-0-ra győztek.

A Dárdai Pál irányította Hertha a Freiburgot látta vendégül. Az első félidőben nem született találat, de a berliniek sokkal többet tettek azért, hogy megszerezzék a vezetést. A második játékrész sem hozott gólt, így pontosztozkodással ért véget a találkozó. Amióta a magyar szakvezető irányítja a berlinieket, most fordult elő először, hogy a kék-fehérek sorozatban négy hazai bajnokin maradjanak nyeretlenek a Bundesligában.

A tabella hetedik helyén álló Hoffenheim a Wolfsburgot fogadta. A hazaiak végig uralták a mérkőzést, és 3-0 nyertek. Szalai Ádám a cserepadon kezdett, és Julian Nagelsmann vezetőedző ezúttal nem szavazott bizalmat a magyar válogatott támadónak.

Bayern München – Hamburger SV 6-0 (3-0)
Gsz: Ribery (8., 81.), Lewandowski (12., 19., 89.), Robben (55.)

Hannover 96 – Augsburg 1-3 (1-2)
Gsz: Sane (37.), illetve Gregoritsch (26., 83.), Kacar (45+2.)

Hertha BSC – Freiburg 0-0 (0-0)

Hoffenheim – Wolfsburg 3-0 (1-0)
Gsz: Schulz (18.), Gnabry (77.), Guilavogui (80., öngól)