Bundesliga: A Dortmund és Szalaiék is kikaptak, óriási harc lesz a BL-ért az utolsó fordulóban - videó

Szalai Ádám negyven percet kapott a Hoffenheimben, Dárdai Palkó ismét szerepelt a Herthában. Gulácsi Péter örülhetett egyedül győzelemnek a magyarok közül.
Budai László 2018. május 5., szombat 17:54
Szerző: Budai László 2018. május 5., szombat 17:54

Két BL-helyért harcoló csapat is fontos meccsen kapott ki a Bundesliga utolsó előtti fordulójában. A Dortmund a Mainz otthonában szenvedett 2-1-es vereséget, míg a Hoffenheim Stuttgartban „égett meg” (2-0). Szalai Ádám az 50. percben, 1-0-s hátrányban állt be. A két csapat ennek ellenére még a BL-csoportkört jelentő harmadik és negyedik helyen áll, de óriási harc lesz még az utolsó fordulóban, főleg úgy, hogy Hoffenheim-Dortmund rangadó zárja a Bundesligát.

A másik magyaros csapat, a Hertha is kikapott, a berliniek ellen 3-1-re nyert a Hannover. Dárdai Palkó a 84. percben állt be, a 88. minutumban sárgát kapott. Az is biztossá vált, hogy a Hertha nem indulhat jövőre a nemzetközi kupában.

Egyedül Gulácsi Péter örülhetett, az RB Leipzig ugyanis simán, 4-1-re verte a Wolfsburgot. A magyar kapus végigvédte a meccset.

A Bayern sokáig hátrányban volt a már kiesett Köln otthonában, de a második félidőben fordított (1-3).

TABELLA: ÍGY ÁLL A BUNDESLIGA

Bundesliga, 33. forduló

Augsburg-Schalke 1-2 (Max 28., ill. Kehrer 23., Finnbogason 34. – öngól)

Dortmund-Mainz 1-2 (Philipp 16., ill. Baku 4., Muto 13.)

Frankfurt-Hamburg 3-0 (Wolf 31., Mascarell 77., Meier 91.)

Hannover-Hertha 3-1 (Harnik 4., Sane 40., Fullkrug 42., ill. Selke 73.)

Mönchenglabdach-Freiburg 3-1 (Hazard 18., Elvedi 57., Drmic 64., ill. Kleindienst 59.)

Leipzig-Wolfsburg 4-1 (Lookman 24., 52., Werner 34., Augustin 63., ill. Didavi 47.)

Stuttgart-Hoffenheim 2-0 (Gomez 25., 74.) – kiállítva: Ascacibar 65. (Stuttgart)

Werder Bremen-Leverkusen 0-0

Köln-Bayern München 1-3 (Süle 30. – öngól, ill. James 59., Lewandowski 61., Tolisso 78.)