A németek ikonja bombagóllal tette emlékezetessé a búcsúját - videó

Lukas Podolski búcsúmérkőzésén hatalmas gólt lőtt, amivel a németek legyőzték az angolokat. 30 év után először hazai pályán.
Privacsek András 2017. március 22., szerda 21:42
Lukas Podolski búcsúmérkőzésén hatalmas gólt lőtt, amivel a németek legyőzték az angolokat. 30 év után először hazai pályán.
Szerző: Privacsek András 2017. március 22., szerda 21:42

A németek igencsak tartalékosan léptek pályára, mivel sérülés miatt Neuer, Özil, Khedira és Draxler sem játszhatott a dortmundi barátságos mérkőzésen.

Az első félidőt egyértelműen az angolok uralták, a 31. percben Lallana sprintelt vagy 50 métert, majd a bal kapufát találta el, nem sokkal a szünet előtt pedig Dele Alli ziccerben ter Stegenbe lőtt.

A második félidő elején Brandt 19 méterről tüzelt mellé. A 69. percben elsült az ünnepelt bal lába: Podolski 22 méterről óriási gólt lőtt a bal felsőbe. Nem sokkal később Sané eldönthette volna, de kemény löketét védte Hart.  Podolskit a 84. percben óriási tapsvihar közepette cserélte le Joachim Löw.

 

Gareth Southgate irányításával Anglia először szenvedett vereséget.

A válogatottól 31 évesen, 130 meccsel a háta mögött búcsúzó Podolski 2004-ben Magyarország ellen debütált a nemzeti csapatba. Az emlékezetes kaiserslauterni találkozón Torghelle duplájával 2-0-ra nyertünk.

Németország - Anglia 1-0 (Podolski, 69.)

Átigazolások
Újpest
Fehér Csaba az UP élén
A klub korábbi bajnok labdarúgója, Fehér Csaba veheti át az utánpótlás irányítását a lila-fehéreknél.
Videoton
Pető hosszabbított
A Videoton vezetőedzője, Pető Tamás 2028-ig hosszabbította meg szerződését a klubbal.
Diósgyőr
Funsho érkezhet
Miskolcon tartózkodik a 27 esztendős nigériai-magyar kettős állampolgárú támadó, Funsho Bamgboye, és nem lenne meglepő, ha alá is írna a DVTK-hoz - írja a Boon.
Tovább az összes átigazoláshoz