A gólpasszos Szalai óriási öngólt is rúgatott az ellenféllel a Bundesligában - videó

Szalai Ádám gólpasszal járult hozzá a Mainz 5-0-s brémai sikeréhez.
Dudás Gábor 2019. december 17., kedd 20:21
Szerző: Dudás Gábor 2019. december 17., kedd 20:21

Szalai Ádám a 10. percben benne volt az első gólban is, hiszen fejese után Öztunali hozta remek átadással helyzetbe Quaisont. A svéd csatár végül mesterhármasig jutott az első félidőben, de előtte még jött egy óriási öngól is: a 15. percben a Szalai elől menteni igyekvő Veljkovic saját kapujára küldte a labdát nagy erővel, az pedig végül Pavlenka kapus hátáról pattant a hálóba.

A 38. percben aztán Szalai gólpassza következett: egy szögletet csúsztatott remekül csapattársa elé, aki közelről nem is hibázott.

A Mainz az első félidőben valósággal legázolta ellenfelét, majd a másodikban is egyértelműen uralta a találkozót, amely Taison eredményessége mellett többek között Szalai aktív és harcos játékának is köszönhető volt. A magyar válogatott támadó egy védett lövéssel és egy talán túlzottan önzetlen megoldással is észrevétette magát még, utóbbi helyzetben talán lőhetett volna passz helyett. Légiósunk a 67. percben jött le végül a pályáról.

A vendégek végül 5-0-s kiütéssel győztek (a végeredményt a Szalai helyére beállt Mateta állította be a 82. percben) a többnyire elképzelés nélkül játszó Werder otthonában, a Mainz ezzel jelentősen elmozdult a veszélyzónától, sőt, már a középmezőny tagja, a Bréma viszont hátrafelé is sűrűn tekintgethet már a 15. pozícióban.

Bundesliga, 16. forduló:

Werder Bremen - Mainz 0-5 (Quaison 10., 19., 38., Pavlenka 15. - öngól, Mateta 82.)

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.