Nagy öröm a Felvidéken, magyar gólok Amerikában - légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2018. május 21., hétfő 9:19
Szerző: Csakfoci Admin 2018. május 21., hétfő 9:19

Olaszország

Nagy Ádám csere volt a Bolognában, amely 1-0-ra kapott ki az Udinese otthonában. A Bologna a 15., míg az Udinese a 14. helyen végzett a bajnokságban.

Balogh Norbert csereként lépett pályára a Palermo színeiben Salermitana ellen a 88. percben, amely 2-0-ra nyert idegenben a másodosztályban.

Spanyolország

Hidi Patrik csereként játszott 13 percet, a második ligás Oviedo 2-1-es győzelmet aratott a Sevilla B csapata ellen. Tajti Mátyás kezdő volt a Malaga B csapatában, akik a feljutásért játszottak a Yeclano ellen. Az odavágó első meccsén 0-0-s döntetlen született, míg a magyar középpályást a 63. percben lecserélték.

Franciaország

A Le Havre magyar válogatott hátvédje, Bese Barnabás két nappal a csapatbuszuk megtámadása után az Ajaccio ellen játszott a feljutásért zajló rájátszás második körének mérkőzésén. A felek 1-1-es döntetlent játszottak a rendes játékidőben, míg Besét a hosszabbításban sérülés miatt le kellett cserélni. Mivel 120+5 perc után 2-2-es döntetlent játszottak a felek, így következhetett a büntetőpárbaj, amiben 5-4-re alulmaradt a Le Havre. Bővebben itt!

Szlovákia

A DAC a szlovák élvonal felsőházi rájátszásának utolsó fordulójában 4-0-ra kiütötte a Ruzomberok (Rózsahegy) csapatát idegenben, ezzel eldőlt, hogy Marco Rossi csapata a dobogón zár a Fortuna Ligában, így kvalifikálta magát az Európa Liga 2018/2019-es kiírásába is. A magyar Vida Kristopher kiváló teljesítménnyel járult hozzá a győzelemhez, előbb gólt lőtt, majd gólpasszt adott, és a szélső szerezte a találkozót lezáró negyedik találatot is (0-4). Vidát a 65. percben lecserélték, Mervó Bence a kispadon ült, Kalmár Zsolt pedig eltiltása miatt nem volt ott a meccskeretben. Holman Dávid, a Slovan Bratislava magyar középpályása a címvédő Zsolna elleni, 3-2-re megnyert bajnokin büntetőből volt eredményes, és ismét előkészített egy gólt.

Ausztria

Szántó Tamás (Rapid Wien) sérülése miatt ezúttal sem volt ott a meccskeretben az Altach elleni, 4-1-re végződő győztes meccsen.

Szoboszlai Dominik csapata, az FC Liefering gólgazdag, 2-2-es döntetlent játszott a Wacker Innsbruck ellen. A 17 éves magyar középpályás végigjátszotta a mérkőzést.

Kazahsztán

Kleinheisler László kezdő volt az Aktobe elleni bajnokin, amit 3-1-re nyertek meg. A magyar válogatott középpályást a 86. percben lecserélték. Honfitársa, Elek Ákos végigjátszotta a Sahtyor Karagandi elleni találkozót (2-0).

Horvátország

Gyurcsó Ádám kezdő volt a Hajduk Split csapatában, míg Futács Márkó a 78. percben lépett pályára a Rijeka elleni mérkőzésen. A splitiek idegenben szenvedtek 3-1-es vereséget.

Ukrajna

Kádár Tamás (Dinamo Kijev) végig a pályán volt a Sahtar Donyeck elleni rangadón, amely a kijeviek 2-1-es sikerével ért véget. A magyar válogatott védő sárga lapot kapott a mérkőzésen.

Svájc

Vécsei Bálint ezúttal a kezdőben kapott helyet a Luganóban. Csapata 1-1-es döntetlent játszott a Zürich ellen.

Dánia

Az FC Midtjylland magyar védője, Korcsmár Zsolt csak csereként játszhatott a Koppenhága ellen. A találkozó 2-0-s Midtjylland sikerrel ért véget. A Koppenhága kapusa, Köteles László viszont sérülés miatt nem volt ott a meccskeretben.

Írország

Az Adorján Krisztiánt is 64. percig soraiban tudó Dundalk 2-0-s győzelmet aratott a Bohemians ellen.

Izrael

Korhut Mihály jelenleg is sérüléséből lábadozik, így nem lehetett ott a Hapoel Haifa elleni playoffon, amit csapata magabiztosan 4-1-re nyert meg.

Hong Kong

Vadócz Krisztián triplázás küszöbén, hiszen a bajnokság után megnyerte a hongkongi Sapling-kupasorozatot. A döntőben a címvédő Wofoo Tai Po-t győzték le 2-1-re. A jövő héten szintén a Tai Po-val találkoznak, akkor az FA-kupában néznek farkasszemet. Bővebben itt!

USA

Stieber Zoltán szezonbeli második góljával szerzett vezetést a D.C. United az észak-amerikai profi liga (MLS) legutóbbi játéknapján, a San José Earthquakes otthonában. A washingtoniak 3-1-re nyertek idegenben. Nikolics Nemanja góllal és gólpasszal jeleskedett a Chicago Fire színeiben, azonban csapata 3-2-es vereséget szenvedett a Houston Dynamo ellen. Németh Krisztián csak cserepados volt a Columbus Crew elleni bajnokin.