Nagy Ádám bombagólt lőtt, Bese, Bukta és Nikolics is betalált – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa és Amerika pályáin. Körkép.
Nyikes Zoltán 2019. augusztus 19., hétfő 11:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2019. augusztus 19., hétfő 11:37

ANGLIA

Rögtön az első mérkőzésén parádés játékkal mutatkozott be az angol másodosztályú Bristol City együttesében Nagy Ádám, így egyáltalán nem volt meglepő, hogy a QPR elleni szombati bajnokin is a kezdőcsapatban szavazott neki bizalmat edzője. A magyar válogatott labdarúgó pedig ott folytatta, ahol abbahagyta, ezúttal is magabiztos játékkal tűnt ki a középpályán, a 35. percben pedig megszerezte első gólját új csapatában egy remek lövéssel, amivel 1-0-ra alakította az állást. Sajnos néhány perccel később Nagy egy kapu előtti mentésnél bokasérülést szenvedett, ápolásra szorult, és az első félidő hátralévő részére ugyan visszatért a pályára, ám a szünetben lecserélték - csapata végül 2-0-ra nyert.

Nagy Ádámot edzője is dicséri: "Amit ő a labdával csinál...elvégzi a piszkos munkát is" - ezt lehet tudni a sérüléséről
Edzője és a szurkolók is méltatják második angliai bajnokija és első szigetországi gólja után. Kiderült, mennyire lehet súlyos első blikkre Nagy Ádám sérülése.

NÉMETORSZÁG

Szombaton a Bundesliga első fordulójában végig a Freiburg kispadján ült Sallai Roland a Mainz elleni hazai találkozón (3-0). Vasárnap Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal a kezdőcsapatban aratott sima, 4-0-s győzelmet az RB Leipzig, amely az újonc Union Berlin otthonában lépett pályára - mindkét magyar játékos végigjátszotta a találkozót. A török élvonalbeli Besiktasszal szóba hozott Szalai Ádám nem kapott lehetőséget a Hoffenheim Eintracht Frankfurt elleni vendégjátékán, ami 1-0-s hazai sikerrel ért véget.

FRANCIAORSZÁG

Szombaton a Bese Barnabás fémjelezte Le Havre 3-1-re győzött a Lens elleni idegenbeli rangadón. A magyar jobbhátvéd végig a pályán volt és ő szerezte csapata harmadik gólját.

SZLOVÁKIA

Szerdán a a Szlovák Kupában javított a DAC az utóbbi hetek mérlegén: 4-0-ra győzött a helyi IV. ligában szereplő FK Padkóc ellen. A 79. percig a pályán lévő Vida Máté duplával járult hozzá a kiütéses sikerhez.

Vasárnap már a bajnokságban volt jelenésük a dunaszerdahelyieknek, hazai pályán a Nagymihály volt az ellenfél a szlovák élvonal ötödik fordulójában. A DAC-nál végigjátszott az 1-1-re végződő találkozót Vida Kristopher és Vida Máté is, Kalmár Zsolt sérülése miatt maradt ki a keretből. Hasonló okból kifolyólag nem került be a Slovan Bratislava Sered elleni keretébe Holman Dávid sem, Guzmics Richárd pedig a 71. percben állt be - a pozsonyiak 4-0-ra győztek idegenben.

AUSZTRIA

Bukta Csabával a kezdőcsapatában lépett pályára a Liefering az osztrák másodosztályban a Horn elleni hazai bajnoki mérkőzésén péntek este. A magyar légiós negyedóra elteltével máris vezetéshez juttatta együttesét: egy balról érkező labdát lőtt a hálóba (1-0). A 34. percben egyenlítettek a vendégek, Buktát azonban végig nehezen tudták feltartóztatni az ellenfél védői. A 64. és a 68. percben aztán  ismét betalált a Liefering, a második találatnál Bukta Csaba remek helyzetfelismeréssel átlépte a középre lőtt labdát, így csapattársa ziccerben lőhetett. A 80. minutumban szépítettek a vendégek, majd a hajrában még két hazai kiállítás is következett, a Liefering azonban megőrizte az előnyét, és 3-2-re nyert.

A Lafnitz magyar támadója, Varga Barnabás is pályára lépett az osztrák másodosztályban péntek este. Varga végigjátszotta a meccset, amelyet a vendég Ried egy, a 27. percben született gólnak köszönhetően 1-0-ra nyert meg.

Szombaton az osztrák élvonalban a Salzburg 6-0-ra verte idegenben a St. Pöltent. Szoboszlai Dominik végigjátszotta a találkozót, két gólpasszt adott, kiharcolt az ellenféltől egy piros lapot, valamint egy sárga lapot is kapott.

SVÁJC

A Svájci Kupában a harmadosztályú Concordia otthonában vendégeskedett a nyártól már három magyar játékost is foglalkoztató Lugano. A mérkőzésen megszerezte első góljait a Honvédtól szerződtetett Holender Filip: a támadó a 21. percben büntetőből, a 77.-ben akcióból talált be, csapata pedig 5-0-ra győzött. Kecskés Ákos a kispadról nézte a fölényes sikert, Vécsei Bálint sérült.

AMERIKA

Nikolics Nemanja a magyar idő szerint vasárnap hajnali bajnokin is tovább folytatta jó formáját, a magyar támadó ezúttal két gólt lőtt az MLS-ben szereplő Chicagóban a Philadelphia ellen.

A Sporting Kansas City 2-1-re legyőzte otthon a San Josét, a hazaiaknál Sallói Dániel az 56. percben lépett pályára, Baráth Botond és Németh Krisztián ezúttal nem kapott lehetőséget.