Magyar tripla 14 perc alatt, Szoboszlai álomgólja, a Salzburg másik tinije is remekelt – légióskörkép

Ez történt a múlt héten és a hétvégén a magyar légiósokkal Európa, Amerika és Ázsia pályáin. Körkép.
Csakfoci Admin 2019. szeptember 30., hétfő 12:02
Szerző: Csakfoci Admin 2019. szeptember 30., hétfő 12:02

Németország

Az RB Leipzig két magyar válogatottja, Gulácsi Péter és Willi Orbán kezdőként lépett pályára a Schalke ellen a Bundesliga 6. fordulójában. A lipcseiek a 29. percben hátrányba kerültek Sané góljának köszönhetően, majd a félidő előtt nem sokkal, a 43. percben büntetőből megduplázta előnyét a vendég Schalke együttese.

Fordulás után az 58. percben Matondo volt eredményes. Egy óra elteltével mindkét edző cserékkel frissített a csapatán. A hajrában még egy gól született, miután Forsberg szépített a hazaiak részéről, így a gelsenkircheniek 3-1-re nyertek idegenben, amivel feljöttek a dobogó harmadik fokára.

Szalai Ádám kezdőként lépett pályára és játszotta végig a Wolfsburg elleni bajnokit. A Mainz már a 9. percben hátrányba került, Tisserrand fejes gólja után.

A szünet után a találkozó wolfsburgi mezőnyfölénnyel telt jobbára, és újabb találat nem született, így Szalaiék hazai pályán szenvedtek vereséget.

A Freiburg magyar támadója, Sallai Roland a kispadról nézte végig a ligaújonc Düsseldorf ellen 2-1-es győzelemmel végződő bajnokit.

Anglia

Az elmúlt héttel ellentétben az angol másodosztályban szereplő Hull City magyar támadója, Balogh Norbert ezúttal bekerült az első csapat keretébe, mely a Cardiff City ellen játszott hazai pályán. A hórihorgas csatár azonban a kispadról figyelte végig az eseményeket. Honfitársa, Nagy Ádám nem volt a Bristol City keretében, miután sérüléséből lábadozik a magyar válogatott középpályás.

Olaszország

A Chievo magyarja, Schäfer András ezúttal sem volt kerettag a Salernitana ellen 1-1-re végződő találkozón.

Franciaország

A Le Havre magyar válogatott hátvédje, Bese Barnabás kezdőként lépett pályára a Chateauroux elleni bajnokin, majd a félidőben lecserélte az edzője.

Lengyelország

Nagy Dominik az első félidőben játszott a Legia Warszawa színeiben a lengyel élvonal 10. fordulójában. A magyar középpályást a szünetben Lewczuk váltotta, a Legia végül 2-1-re kikapott a Lechia Gdansktól.

Portugália

Csoboth Kevin kezdőként végigjátszotta a Dárdai Palkót is soraiban tudó Hertha BSC U23-as csapata elleni kupamérkőzést, amelyen a 19 éves támadó győztes gólt szerzett a 92. percben.

Svájc

A Lugano három magyarja, Holender Filip, Kecskés Ákos és Vécsei Bálint a csütörtöki, Servette elleni gól nélkül döntetlenre végződő bajnokit végigjátszotta. Vasárnap pedig csak Kecskés és Vécsei volt végig a pályán a Xamax elleni találkozón, Holendert az 53. percben lecserélték, míg a luganóiak hazai pályán 1-0-s vereséget szenvedtek.

Ausztria

Bukta Csaba kezdőként lépett pályára és a 86. percig a pályán volt az osztrák másodvonalbeli Liefering csapatában, amely a Kapfenberg otthonában játszott a bajnokság 9. fordulójában.

A magyar légiós 17. perc elteltével a szögletzászlótól indulva egy parádés cselt mutatott be a védője szorításában, majd bepasszolta a labdát a kapu előterébe, ahol Adeyemi lőtt Krenn hálójába. Kilenc perccel később ismét betalált a Liefering, így kétgólos vendég előnnyel mentek pihenni a felek.

A szünet után a hazaiak edzője cserékkel frissített csapatán, ám ez sem hozott változást a játékukban, így a Liefering megőrizte az előnyét és 2-0-ra nyert, amivel feljött a hetedik helyre a tabellán.

Forrás: cmgrouphu/Instagram

Az RB Salzburg magyar válogatott középpályása, Szoboszlai Dominik a BL-csoportkör után szenzációs szabadrúgásgólt lőtt a Rapid Wien elleni Osztrák Kupameccsen szerda este. Gól nélküli első félidő után az 51. percben a 18 éves magyar középpályás szabadrúgásból volt eredményes, miután 25 méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. A Rapid Wien kapusa, Richard Strebinger tehetetlen volt.

Öt perccel később Kitagawa kiegyenlített, majd szűk félórával a vége előtt a hazaiak kettős emberhátrányba kerültek, miután Stefan Schwab és Velimirovic Dalibor a második sárgája után a kiállítás sorsára jutott. A mérkőzés 1-1-el ért véget, jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. A 121. percben Taki Minamimo góljával megszerezte a vezetést a Salzburg, ezután a játékvezető, Rene Eisner rögtön lefújta a találkozót, így Szoboszlaiék jutottak tovább.

A hétvégi Austria Vienna elleni bajnokin már nem volt a keretben, de a salzburgiak így is könnyed, 4-1-es győzelmet arattak hazai pályán és a LASK Linz előtt öt ponttal vezetik a bajnokságot.

A Rapid Wien magyar középpályása, Szántó Tamás térdsérüléséből felépülve nem volt keretben a Hartberg ellen.

Szlovákia

Parádés mérkőzést tudhat maga mögött a Slovan Bratislava középpályása, Holman Dávid, aki a Nyitra elleni szlováki bajnokin klasszikus mesterhármast ért el a 39. és az 53. perc között . A magyar válogatott játékost ezt követően a 60. percben lecserélte edzője, a pozsonyiak 5-0-ra nyertek végül. Guzmics Richárd végig a kispadon ült.

A mérkőzés góljai

Kétgólos győzelmet aratott a DAC a Slovnaft Cup 4. fordulójában, a sárga-kékek Ramirez és Beskorovainyi góljaival a Radimó együttesét búcsúztatták szerda este. Az első 45 perc nem hozott találatot, fordulás után a 64. percben Vida Kristopher beadása után Ramirez fejelt a hálóba (0-2). A 79. percben növelte előnyét a DAC, Ronan szöglete után Beskorovainyi robbant be a kapu elé és szintén fejjel talált a kapuba (0-2). A DAC ezzel kiejtette V. ligás ellenfelét, és bejutott a Slovnaft Cup 5. fordulójába. Ellenfelét a közeljövőben fogják kisorsolni.

Vasárnap a DAC két magyarral győzte le az eddig veretlen szlovák éllovast. A dunaszerdahelyieknél Vida Kristopher és Vida Máté is végig a pályán volt, Kalmár Zsolt sérülése miatt hiányzott. A sárga-kékek sorozatban tizedszer maradtak veretlenek a zsolnaiak ellen, és az idei bajnokságban ők tudták először legyőzni az eddigi éllovast.

Dánia

Az elmúlt hetekhez hasonlóan ezúttal sem lépett pályára a Midtjylland hátvédje, Korcsmár Zsolt, aki az elmúlt hetek hírei alapján felépült a térdsérüléséből és elmondása szerint megmutatná magát, hogy helye van a csapatban, azonban az edzője nem nevezte a hétközi Fremad Amager elleni kupameccsre, valamint a hétvégi Odense elleni bajnokira sem.

Horvátország

Kiütéses győzelmet aratott a Kleinheisler László fémjelezte NK Osijek is, amely a Slaven Belupo otthonában nyert 4-0-ra a horvát élvonal 10. körében. A magyar középpályás végigjátszotta az összecsapást.

Görögország

Az Arisz magyar válogatott hátvédje, Korhut Mihály végigjátszotta az AEK Larissza elleni bajnokit.

Az Atromitosz magyarja, Megyeri Balázs nem lett nevezve a Panetolikosz ellen, míg Ugrai Rolandot nem cserélték be.

Kazahsztán

Eppel Márton két góllal járult hozzá a Kairat Almati 4-1-es sikeréhez az Ordabasi csapata ellen, a kazah élvonalbeli bajnokság 28. fordulójának vasárnapi játéknapján. A magyar duplának is köszönhetően a Kairat vezeti a tabellát. Eppel 14 góljával a második a góllövőlistán. Íme, a két találata videón!

Ukrajna

Kádár Tamás kezdőként végigjátszotta a Dnipro ellen 2-0-s győzelemmel véget érő bajnokit.

USA

Baráth Botond a múlt héten szerezte meg első gólját az amerikai profi ligában (MLS), ezúttal pedig a Sporting Kansas City másik két magyarja tett ki magáért a Portland elleni mérkőzésen.

Németh Krisztián fejjel egyenlített 0-1 után, a 31. percben, Sallói Dániel pedig a 46. percben volt eredményes, egy kapufáról kipattanó labdát vágott a hálóba. A vendégek végül egy 11-esből született góllal szerezték meg a hajrában az egyik pontot (2-2). A találkozót három piros lap is “színesítette”: Espinoza (40. perc) és Sanchez (84. perc) a hazaiaknál, míg Fernandez (36. perc) a vendégeknél mehetett idő előtt zuhanyozni. A mérkőzésen az idényben 7, az SKC mezében pedig összesen már 28 gólnál járó Németh Krisztián a 73. percig, Baráth és Sallói pedig a lefújásig volt a pályán. A Kansas a Nyugati Főcsoport 10. helyén áll és az már eldőlt, hogy ezúttal nem juthat el a rájátszásig.

A Chicago Fire csatára, Nikolics Nemanja a Toronto FC elleni bajnokin kezdő volt és végig a pályán volt, ezúttal gólt nem szerzett a 2-2-re végződő meccsen.

Egyesült Arab Emirátusok

Csütörtökön az Al Ittihad Kalba 3-1-re kikapott hazai pályán a Sharjah ellen, az Arab Emirátusok élvonalbeli bajnokságában. Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt klubjában, amely idénybeli második vereségével a tabella utolsó előtti helyén áll.

Brutális mélyponton Dzsudzsák és csapata: 9 hónapja tart a rémálom - videó
Ebben a naptári évben nem nyert még Dzsudzsák Balázs klubja, a több mint 9 hónapja és 19 mérkőzés óta tartó sorozat a legutóbbi bajnokin is folytatódott.

Irán

Koman Vladimir kezdőként kapott lehetőséget a Perszepolisz elleni bajnokin, azonban csapata 2-0-s vereséget szenvedett az iráni élvonalbeli bajnokság ötödik fordulójában.

Izrael

Vernes Richárd a 62. percben léeptt pályára a Nes Tziona ellen, és egy sárga lapot kapott.