Magyar mesternégyes, kupasiker és nyerő találat 23 ezer szurkoló előtt - légióskörkép

Ez történt a múlt héten az Európában, Amerikában és Ázsiában futballozó magyar légiósokkal.
Dudás Gábor 2017. május 22., hétfő 8:24
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 22., hétfő 8:24

NÉMETORSZÁG

A Szalai Ádámmal felálló Hoffenheim csak 0-0-s döntetlent játszott hazai pályán az Augsburggal, igaz, ha nyer, akkor is a negyedik helyen végzett volna, mert a Dortmund nagy nehezen legyűrte a Werdert (4-3). A magyar játékos együttese így is remek szezont zárt, és ott van a BL selejtezőjében. Szalai végigjátszotta a meccset.

Dárdai Pál csapata, a Hertha azzal a tudattal léphetett pályára, hogy ha nyer, biztosan az Európa Liga csoportkörében indulhat jövőre. A berlinieknek azonban esélyük sem volt a győzelemre, már az ötödik percben hátrányba kerültek, és végül súlyos, 6-2-es vereséget szenvedtek hazai pályán a Leverkusentől. Az összecsapás három 11-est is hozott. A Hertha vereségével – és a Köln győzelme miatt - az EL-csoportkört jelentő ötödik helyről lecsúszott, de mivel a Bayern megverte a Freiburgot, így az EL-selejtezőt érő hatodik pozíció meglett Dárdaiéknak.

Az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapujában játszott 2-2-t Frankfurtban. Az már korábban eldőlt, hogy a lipcseiek másodikak lesznek, és ott vannak a BL-főtáblán.

Megyeri Balázs ezúttal a pálya mellől figyelte a Greuther Fürth 2-1-s hazai vereségét az Union Berlin ellen, Pintér Ádám pedig nem került be a Rdoki János vezette csapat keretébe.

A Nagy Dánielt az 54. perctől bevető Würzburger Kickers 4-1-re kikapott a bajnoki címet elhódító Stuttgart otthonában, így búcsúzott a Bundesliga 2-től. Simon Krisztián csapatának, a Heidenheim elleni 2-1-s vereséget szenvedő (Simon nem volt ott a keretben) 1860 Münchennek osztályozót kell játszania a bennmaradásért.

A kiesést és az osztályozót is megúszó Kaiserslautern 1-0-ra verte otthon a Nürnberget, Stieber Zoltán a kispadon ült a volt csapata elleni bajnokin.

OLASZORSZÁG

A Milan 3-0-ra győzött a Bologna ellen a San Siróban (a sérülése után visszatérő Nagy Ádám is ott lehetett a vendégkeretben, de pályára még nem lépett), így biztosította Európa Liga-indulását.

Sallai Roland és Balogh Norbert csapata, a Palermo hétfőn este játszik majd a már ugyancsak kiesett Pescara otthonában.

FRANCIAORSZÁG

Lang Ádám klubja, a Dijon 0-0-s döntetlent játszott a Toulouse otthonában a Ligue 1 zárókörében, így a csapata kiharcolta a bennmaradást. A magyar védő sérülése miatt ezúttal sem játszhatott.

Bese Barnabás csapata, a francia másodosztályban szereplő Le Havre magabiztos, 4-1-es győzelmet aratott a 18. helyen szerénykedő Orleans ellen, a magyar válogatott hátvéd végig a pályán volt. Együttese a 8. helyen áll.

LENGYELORSZÁG

A Legia Varsó 0-0-s döntetlent játszott a ugyancsak a bajnoki címért küzdő Jagiellonia otthonában, Nagy Dominik a 62. perctől volt a pályán.

Gyurcsó Ádám nem volt a keretben, miközben a Pogon Szczecin 4-0-ra kikapott a Wisla Krakkó otthonában.

A Litauszki Róbertet foglalkoztató Cracovia is hozta a kötelezőt a lengyel élvonal alsóházában, az utolsó helyezett Ruch Chorzow ellen győztek 2-0-ra. Az ex-újpesti hátvéd nem állt be.

AUSZTRIA

Szántó Tamás, a 17. percben szerzett remek találatával dőlt el a Rapid Wien és a Sturm Graz vasárnapi, mintegy 23 ezer drukker előtt lejátszott bajnokija Ausztriában. Szántót aztán sajnos le kellett cserélni az 54. percben, a beszámolók szerint a térdszalagja sérülhetett meg.

Varga Barnabás kispados volt, klubja, a Mattersburg 1-0-ra verte az Altach gárdáját az élvonalban.

HORVÁTORSZÁG

A Hajduk Split Futács Márkó klasszikus mesterhármasával került háromgólos előnybe a Zapresic elleni horvát bajnokin. A magyar támadó előbb ballal távolról, majd fejesből, harmadjára tizenegyesből talált be - mindezt negyven perc alatt. A spliti együttes ezután szerzett még két gólt, majd ismét Futács következett, aki negyedik találatát is meglőtte. A Hajduk így végül 6-0-ra nyert. - Futácsot a 76. percben lecserélték, természetesen vastaps közepette A magyar támadó 23 bajnokin 16 gólnál jár, és vezeti a góllövőlistát.

DÁNIA

Kalmár Zsolt egy félidőt játszott, a szünetben lecserélték, a Bröndby 3-0-ra kikapott a Sonderjyske vendégeként.

SVÁJC

Vécsei Bálint kezdő volt a Luganóban, amely 2-1-re győzött a Vaduz elleni bajnokin. Az egykori Honvéd-játékos a 81. percben gólpasszt adott, de a 82. percben lecserélte edzője.

BELGIUM

A Waasland-Beveren 3-1-re nyert idegenben, a Royal Union Saint-Gilloise otthonában, győzelemmel zárva szereplését az alsóházi rájátszásban. Köteles László nem kapott helyet az EL-szereplésről lemaradó vendégcsapat kapujában és keretében.

NORVÉGIA

Az újonc Sandjeford 2-0-ra kikapott az Aalesund otthonában, a vendégek nem nevezték a meccsre 39 éves magyar támadójukat, Kovács Pétert.

UKRAJNA

A Dinamo Kijev 2-1-re kikapott otthon a Zorya elleni playoff-meccsen, Kádár Tamás ezúttal végig a kispadon ült.

ROMÁNIA

A román első osztály alsóházi rájátszásában érdekelt CSM Iasi az egy ponttal mögötte tanyázó Gaz Metan együttesét látta vendégül. A találkozót végigjátszotta Bőle Lukács, aki a 7. percben egy beadás után a hálóba találva győztes gólt szerzett. Az Iasi 1-0-s győzelmével már 4 ponttal vezet a második előtt, bennmaradása egyáltalán nincs veszélyben.

SZLOVÁKIA

A DAC hatodik helyezettként az utolsó előtti Presovhoz látogatott, meglepetésre azonban a hazaiak szereztek vezetést. László Csaba vezetőedző a kezdőbe nevezte Vida Kristophert, akit a félidőben Mervó Bence váltott. Az 51. percben összejött az egyenlítés, a győztes gólt azonban nem tudta megszerezni a csallóközi csapat. Kocsis Gergő nem állt be végül a kispadról.

Priskin Tamás a Slovan Bratislava színeiben végigjátszotta a Trencin elleni rangadót, azonban bár a második helyezett kétszer is egyenlített, végül 3-2-re vesztettek Priskinék.

TÖRÖKORSZÁG

A sereghajtó és már kiesett Adanasporban Koman Vladimir kispados volt, csapata 1-1-et játszott a Kayseriespor otthonában.

KAZAHSZTÁN

Örülhetett Elek Ákos, akivel a Kayrat Almaty együttese sima, 4-0-s győzelmet aratott a Taraz ellen a bajnokságban. A Kayrat a harmadik a tabellán.

USA

Bastian Schweinsteiger zseniális cselek után szolgálta ki mesterien Nikolics Nemanját a Chicago Fire MLS-bajnokijának hosszabbításában, de a magyar támadó nagy helyzetből lőtt a kapu fölé. Ennek ellenére mindketten győzelemnek örülhettek, a ghánai Accam találatával nyertek a vendégek 1-0-ra a DC United otthonában. Nikolicsot a 92. percben cserélték le.

Sallói Dániel a kispadról nézte végig, ahogy csapata, a Sporting Kansas City 2-0-ra kikapott Vancouverben.

ARAB EMÍRSÉGEK

Az al-Vahda Dzsudzsák Balázzsal a kezdőcsapatában lépett pályára az al-Naszr elleni Presidents Cup döntőjében. A 0-0-s első félidő után a magyar szélső csapata a 66. percben tizenegyest harcolt ki, ráadásul emberelőnybe is került. A labda mögé Dzsudzsák állt, aki a kapufát találta el, de a kipattanót belőtte. A kapus minden bizonnyal beleért, e nélkül ugyanis érvénytelen lett volna a találat. Érdekesség, hogy Dzsudzsák az elődöntőben (is) eredményes volt 11-esből, akkor a 92. percben lőtte döntőbe együttesét. Mostani gólja után nem sokkal Tariq is gólt szerzett, majd egy pazar átlövéssel ismét a magyar labdarúgó talált az ekkora már széteső ellenfél kapujába. Dzsudszák tehát duplázott, az al-Vahda pedig 3-0-ra nyert és kupagyőztes lett. Videó itt!

KÍNA

Felemás meccset játszott Huszti Szabolcs a Changchun Yatai együttesében, amely 1-1-es döntetlent játszott a Tianjin Tedával. A magyar középpályás előbb szabadrúgásból remekül szolgálta ki a 16. percben a vezető gólt fejelő Sun Jiét, a 84. percben azonban hiába lőhetett büntetőt a légiós, kísérlete még csak ki sem pattant a hárító kapusról. A két jelenet 1:20-tól és 4:45-től a videón.

A Guzmics Richárddal felálló Jenpien 1-1-es döntetlent játszott a Shandong Luneng ellen a kínai bajnokságban. A végig a pályán lévő magyar védő a 36. percben sárgát kapott. Guzmics Diego Tardelli személyében egy brazil, míg Graziano Pelle személyében egy olasz válogatott játékos ellen szerepelhetett. Guzmics csapata a 13. helyen áll.

DÉL-KOREA

Feczesin Róbert együttese, a Jeonnam 1-0-ra kikapott az Ulsan Hyundaitól a dél-koreai élvonalban. A magyar csatár a meccs végén 10 percet kapott. Feczesinék a kilencedikek.

Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.