Magyar játékos a Milan és a Roma ellen, jöttek a csatárgólok - légióskörkép

Ez történt a magyar játékosokkal a hétvégén, Európa és Ázsia pályáin.
Dudás Gábor 2016. november 7., hétfő 9:12
Szerző: Dudás Gábor 2016. november 7., hétfő 9:12

TABELLÁK: Az angol, a spanyol, az olasz, a német és a lengyel bajnokság állása itt - kattints!

NÉMETORSZÁG

Gulácsi Péterrel a kapuban folytatta veretlen sorozatát a második helyen álló újonc, az RB Leipzig a Bundesligában, 3-1-re verték a Mainzot. Kalmár Zsolt ezúttal sem szerepelt a lipcsei meccskeretben.

Kleinheisler László 75 percet játszott kezdőként a Darmstadtban, amely 3-2-re kikapott a Leverkusen stadionjában.

Huszti Szabolcsnak 88 perc jutott a Frankfurtban, az Eintracht 1-0-ra verte a Kölnt.

Szalai Ádám viszont kimaradt a Bayern München elleni bravúrból (1-1), a magyar csatár végig a kispadon ült a Hoffenheimnél.

A másodosztályban Stieber Zoltán (Kaiserslautern) aktív részese volt az Union Berlin elleni sikernek, végig a pályán volt, csapata pedig jócskán eltávolodott a kiesőzónától.

A Greuther Fürth kapusa, Megyeri Balázs ugyancsak győztes meccsnek volt részese, klubja 2-1-re múlta felül a Bochumot és a 14. a tabellán.

Nagy Dániel (Würzburg) hétfőn este, a St. Pauli ellen léphet pályára, ha lehetőséget kap edzőjétől.

Simon Krisztián (1860 München) még mindig súlyos tavaszi sérülése óta zajló rehabilitációját tölti, egyelőre nem tudni, mikor léphet újra pályára.

OLASZORSZÁG

Harmadik Serie A-találkozóját játszotta végig Nagy Ádám a Bolognában, csapata 3-0-ra kapott ki az AS Roma otthonában.

A Palermo két magyarja közül Sallai Roland volt a pályán, a fiatal támadó 57 percet játszott a Milan elleni bajnokin (1-2). Balogh Norbert sérülés miatt hiányzott a szicíliai gárdából.

A másodosztályú Spezia védője, Tamás Krisztián nem játszott a Verona elleni mérkőzésen (1-4). Adorján Krisztián viszont pályára lépett csereként a Novara csapatában, amely 1-0-ra kapott ki otthon a Spaltól.

A harmadik vonalban a Modena támadója, Bajner Bálint végig a pályán volt az Albinoleffe elleni hazai találkozón (0-1), de 10. meccsén sem tudta gyarapítani góljai számát, továbbra is egy találatnál jár a Paksról érkezett csatár.

FRANCIAORSZÁG

3-3-s döntetlent játszott a Dijon hazai pályán a Guingamp együttesével, Lang Ádám végig játszott a hazaiaknál.

A Ligue 2-ben a Le Havre magyar légiósa, Bese Barnabás a 62. percben állt be csapatába, amely 2-0-ra győzött a Laval pályáján, és versenyben van a feljutásért, jelenleg a 3.

ANGLIA

Rémálomszerűen indult Bogdán Ádám és a Wigan számára a Reading elleni másodosztályú bajnoki. Öt perc után két góllal vezetett a vendégcsapat, az új szakvezető, Warren Joyce aligha ilyen bemutatkozásról álmodott. A beszámolók szerint egyébként az első gól előtt az 1. percben Bogdán bizonytalan volt, azt írták először elindult egy labdára, majd megtorpant - négy perc elteltével pedig jött a következő találat. A meccs végül 3-0-s vendégsikerrel zárult.

LENGYELORSZÁG

Nikolics Nemanja megszerezte hetedik bajnoki találatát a Cracovia ellen, 2-0-ra nyert a Legia Varsó. A csatár azonban ujját törte és nem játszhat a válogatottban Andorra és Svédország ellen. Litauszki Róbert ezúttal sem volt a keretben sem a vendégeknél.

Gyurcsó Ádám, a Pogon Szczecin szélsője 65 percig volt a pályán a második helyen álló Lechia Gdansk otthonában, 1-1 lett a rangadó végeredménye.

Kádár Tamás remek játékkal járult hozzá a Lech Poznan idegenbeli, kiütéses sikerének (5-0), amelynek a Ruch Chorzów volt a szenvedő alanya. A szurkolót a védőt választották meg a mezőny legjobbjának.

Guzmics Richárd is győzelemnek örülhetett, a Wisla Krakkó fordulatos meccsen verte 3-2-re a kiesőjelölt Górnik Łęczna együttesét, és már a 10. a tabellán.

Mervó Bence viszont egy percet sem kapott, végig a kispadon ült, miközben a Slask Wroclaw fordított és 2-1-re nyert a Zaglebie Lubin elleni bajnokin. Október 22. óta jegeli edzője a cserecsatárt.

SZLOVÁKIA

Priskin Tamás góljával verte a Slovan Bratislava a Dunaszerdahelyt, a magyar csatár csereként beállva döntötte el a rangadót. László Csaba csapatában Vida Kristopher végig a pályán volt.

AUSZTRIA

Szántó Tamás végigjátszotta csapata, a Rapid Wien Wolfsberger elleni bajnokiját, de ő sem tudta ezúttal ponthoz, pontokhoz segíteni a bécsieket, 0-1 lett a meccs vége.

BELGIUM

Köteles László, a Waasland Beveren kapusa sem tudta megakadályozni csapata 2-0-s vereségét a Gent otthonában.

HORVÁTORSZÁG

A remek formában lévő Futács Márkó a listavezető Rijeka otthonában is betalált, vezetést szerezve csapatának, a Hajduk Splitnek. A hazaiak azonban kilenc perc alatt fordítottak és 2-1-re nyertek.

KATAR

Németh Krisztián védhetetlen lövéssel szerzett vezetést csapatának, az Al Gharafának az al Wakhra otthonában 2-0-ra megnyert bajnokin. 62 percet játszott az alapembernek számító támadó.

TÖRÖKORSZÁG

Tovább tart az Adanaspor vesszőfutása. Koman Vladimir csapata a Rizespor otthonába látogatott a bajnokság 10. fordulójában és 2-2-s döntetlent játszott. Koman végigjátszotta az összecsapást. Az Adanaspor legutóbbi öt bajnokiján mindössze egy pontot szerzett, 6 pontjával az utolsó a török bajnokságban.

SVÁJC

3-2-re kapott ki a Lugano hazai pályán a St Gallentől. Vécsei Bálint, a hazaik magyar támadója 59 percet töltött a pályán, 1-2-nél cserélte le edzője.

ARAB EMÍRSÉGEK

Még múlt szerdán lépett utoljára pályára az Al Wahda csapatában Dzsudzsák Balázs, aki gólpasszal járult hozzá klubja 7-1-s sikeréhez az Al Sharjah otthonában. Végig játszott az egyre jobb és eredményesebb formában lévő szélső.

Dzsudzsák gólpassza 4:00-nál:

INDIA

Az indiai Szupesligában a North East United otthonában folytatta szereplését a Vadócz Krisztiánt foglalkoztató Mumbai City. A magyar középpályás kirobbanthatatlan a csapatból, ezúttal is kezdőként kapott szerepet, és végigjátszotta az 1-0-ra megnyert, és első helyet érő találkozót.